Monika Brzywczy

Śniadanie nad rzeką z USTAMI

Już 4 września w warszawskim Centrum Nauki „Kopernik” startuje kolejna edycja Festiwalu Przemiany. A na jego zakończenie będzie okazja, aby zasiąść przy wspólnym stole z USTAMI i zjeść niedzielne śniadanie nad rzeką.

– 1/09/2014 –

Przez całą niedzielę w Parku Odkrywców przy Centrum Nauki Kopernik na zakończenie Festiwal Przemiany będzie toczyć się leniwe śniadanie. USTA – jako partner akcji – zapraszają do okrągłego stołu, przy którym będzie można zjeść potrawy zakupione na miejscu albo przyniesione z domu. My zachęcamy do WYMIANY. Przynieś coś pysznego i wymień się ze swoim sąsiadem. (oczywiście częstowanie jak najmilej widziane :)

Co planujecie przynieść, naróbcie nam apetytu! To mogą być zarówno smakowite kanapki, dania, słodycze jaki przetwory, warzywa z domowych ogródków i działek – i wiele więcej, zostawiamy wam pole do popisu. Najciekawsze wymiany sfotografujemy i opublikujemy w specjalnym albumie na naszym FP. Najciekawsze potrawy na wspólny stół nagrodzimy USTAMI i książką „O jabłkach” Elizy Mórawskiej. Zapraszamy!

Zjedz śniadanie z USTAMI! Już w najbliższą niedzielę!

A poza tym w trakcie festiwalu także:

Monika Kuźniewska, specjalistka do spraw bezpieczeństwa żywnościowego, odkryje przed uczestnikami Śniadania nad Rzeką sekrety przemysłu spożywczego. Kiedy już dowiecie się, co oprócz wydzieliny z gruczołów łojowych bobra może znajdować się w waszych ulubionych przysmakach – z pewnością porzucicie je na rzecz zdrowszej alternatywy.

Oprócz wiedzy podanej na talerzu możecie także spodziewać się wyjątkowych kulinarnych doznań. Mistrzowie Kuchni przygotują swoje specjały, a także zaoferują prywatne przepisy, które być może staną się motorem zmian w waszej domowej kuchni. Już czujecie się mistrzami w tej dziedzinie? Podczas Śniadania nad Rzeką też znajdziecie swój kawałek trawy. W przygotowanej specjalnie dla kulinarnych geeków Strefie Wymiany będzie można poczęstować swoimi potrawami, a w zamian wypróbować przysmaki przygotowane przez innych.

Śniadanie nad rzeką
7 września 2014, godz. 11.00 – 18.00
Park Odkrywców Centrum Nauki „Kopernik”
Wstęp: Wolny!

Pełny program festiwalu Przemiany znajdziecie tutaj

comments powered by Disqus