Redakcja

Lampy, plakaty, wykłady

W ten weekend już po raz piąty odbędą się w Warszawie Targi Rzeczy Ładnych. Pod jednym dachem najciekawsze projekty do wnętrz, 130 firm i projektantów, odbędą się spotkania, wykłady i warsztaty o szeroko pojętym projektowaniu. USTA patronują imprezie.

– 12/04/2015 –

– To prawdziwe święto ładnych przedmiotów. Jesteśmy dumni, że tak dużo warszawiaków chce oglądać i kupować ładne rzeczy, że tak dużo osób szuka oryginalność, ciekawych pomysłów i inspiracji – mówią organizatorzy. – Nie chcieliśmy robić wydarzenia tylko dla branży i specjalistów, ale dla wszystkich, którzy lubią dobrze zaprojektowane przedmioty, lecz nie wiedzą jak do nich dotrzeć. Chcemy odczarować pojęcie „design”, które kojarzy się z czymś elitarnym i niedostępnym. Na Targach Rzeczy Ładnych prezentujemy produkty na każdą kieszeń, Łączy je oryginalność, warsztat i dobra jakość – mówią.

Targi Rzeczy Ładnych kreują modę na polski design – ten nowy i ten z czasów PRL, który po latach okazuje się zaskakująco aktualny. Na fali coraz większej świadomości odbiorców wypływają nie tylko producenci mebli, porcelany, lamp i wnętrzarskich akcesoriów, ale też twórcy plakatów, tkanin, ilustratorzy książek, producenci zabawek. – Z każdą edycją TRŁ zgłoszeń przybywa, staramy się pokazywać najciekawszych i najoryginalniejszych twórców, ale selekcja jest coraz trudniejsza. Bardzo nas to cieszy. Na 5. edycji będzie mnóstwo nowości i premier – mówią organizatorzy.

Podczas dwóch dni wiosennej edycji każdy będzie mógł zapoznać się z najlepszym wzornictwem przedmiotów codziennego użytku i kupić od ręki: meble, elementy wyposażenia wnętrz, lampy, porcelanę, tkaniny i inne oryginalne produkty najciekawszych polskich marek, także w wydaniu retro. Dla dzieci i ich rodziców będzie czekała bogata strefa z ofertą dla najmłodszych – zabawkami, książkami i meblami. Wielu wystawców – niektórzy będą prezentowali się w Warszawie po raz pierwszy – zapowiedziało specjalne premiery nowych produktów oraz atrakcyjne targowe ceny. Osobną atrakcją targów będzie strefa PRINT ze znakomitym wyborem prac najciekawszych polskich grafików, m.in.: Dawida Ryskiego, Pawła Jońcy, Patryka Mogielnickiego, Katarzyny Boguckiej i innych. Na ich stoiskach będzie można znaleźć oryginalne sygnowane plakaty, serigrafie, druki, książki i notesy.

Targi Rzeczy Ładnych to także wykłady i spotkania. Tym razem porozmawiamy o projektowaniu dobrego stylu życia: od roślin – jakie warto mieć w domu, jakimi się otaczać, które pomagają dobrze wypoczywać, przez rytuały wokół snu, a kończąc na projektowaniu różnych usług w kontekście społecznym,
Wśród gości tej edycji m.in. znakomity reporter FILIP SPRINGER, autor głosnych książek o architekturze i przestrzeni publicznej „Wanna z kolumnadą”, „Źle urodzone” i „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansena”. Podczas Targów odbędzie się także premiera książki „Akademia designu” z udziałem Ani Grużewskiej i Tomka Rygalika. Wydawcami publikacji są Dom&Wnętrze/Agora.

Pierwsze edycje Targów Rzeczy Ładnych cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wystawców, publiczności i mediów. Imprezy odwiedziło do tej pory około 20 tys. gości. – Jesteśmy dumni, że świetne polskie projekty trafiają do naszych domów. Robimy wszystko, żeby dowiedziało się o nich jak najwięcej osób. Bądźcie z nami 18 i 19 kwietnia – zachęcają organizatorzy wydarzenia: Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski

Targi Rzeczy Ładnych
18-19 kwietnia
Godz. 11-19
Plac Unii City Shopping
ul. Puławska 2
Warszawa
Wstęp 5 zł

Informacje dodatkowe:
facebook.com/targorzeczyladnych
instagram: targirzeczyladnych

comments powered by Disqus