Redakcja

Pod słońcem na dachu Warszawy

Spadkobiercy, którzy niedawno odzyskali Dom Towarowy Jabłkowskich zapowiadają, że zostanie odtworzona istniejąca na jego dachu przed wojną kawiarnia Pod Słońcem. 100 lat temu promowala zdrowy styl życia, tak samo ma być dzisiaj.

– 23/04/2015 –

 

z17791069Q,Menu-w-kawiarni-Pod-Sloncem

 

Istniejący sto lat temu lokal promował zdrowy styl życia, nie sprzedawał alkoholu, oferował za to na przykład jogurt, barszcz, paszteciki, lemoniadę, wodę, sodową albo kwas do picia. Była też zjeżdżalnia z piaskownicą i inne atrakcje dla dzieci.

Teraz jest plan aby Pod słońcem wróciło na ostatnie piętro i taras Jabłkowskich. Marta Jabłkowska nie chce otwierać tu klubu nocnego, tylko miejsce, ktore będzie moglo funkcjonować tu cały dzień, przyjazne dla Warszawiaków, którzy chcieliby tu popracować, czy spędzić czas ze znajomymi. Otwartego od śniadania do wieczora. Za projekt odpowiedzialni są twórcy z KDesign Architekci. Mają zaprojektować przestrzeń, w której znajdzie się też miejsce na plenerowe kino, koncerty oraz szklarnia. Projekt jest już gotowy, teraz Jabłkowscy szukają inwestora. Kibicujemy!

 

z17791077Q,Tak-Pod-Sloncem-wygladalo-sto-lat-temu

z17791162Q,Pod-Sloncem---sto-lat-kawiarnia-promowala-zdrowa-zywnosc

www.kdesign.pl
www.dtbj.pl

 

 

2015-04-23 12.40.50 pm

 

comments powered by Disqus