Redakcja

USTA dla EXPO!

Ekipa UST stworzyła koncept i wyprodukowała książkę, która będzie reprezentować Polskę na Expo w Mediolanie. „Apetyt na Polskę” prezentuje nową falę polskiej gastronomii, młodych, ambitnych kucharzy, którzy zmieniają oblicze polskiej kuchni, tradycyjne potrawy i smaki pokazują w nowym wydaniu.

– 14/04/2015 –

Czytelnik nie znajdzie tu tradycyjnych pierogów i bigosu. Dowie się za to, jak zrobić pęczotto na cydrze albo wodziankę z kurek i prażonej kaszy gryczanej. Takie jest właśnie zadanie tej książki: pokazać Polskę jako kraj nowoczesnej myśli kulinarnej, twórczo wykorzystującej wyjątkowe polskie składniki i tradycyjne polskie sposoby przyrządzania. Niezwykłe potrawy z niezwykłych produktów z niezwykłego kraju.

 

10

Przepisy do książki ułożyli współpracujący z USTAMI młodzi szefowie kuchni i kulinarni eksperci. Witold Iwański, Eliza Mórawska, Michał Gniłka, Marysia Przybyszewska, Grzegorz Łapanowski, Tomasz Trąbski – każdy z kucharzy opowiada o polskiej kuchni ze swojej perspektywy, prezentując kuchnię domową, restauracyjną, wegańską, wegetariańską, mięsną. Nowoczesną, ambitną, ale też bez kompleksów czerpiącą z polskich tradycji.

 

 

03

Kucharską drużynę gwiazd magazynu USTA uzupełniają świetni dziennikarze i graficy. Magdalena Kasprzyk-Chevriaux i Małgosia Minta napisały teksty o polskich produktach, a Katarzyna Bogdańska zilustrowała te rozdziały. Autorką szaty graficznej jest Magdalena Piwowar. Unikatową, ręcznie wykonywaną ceramikę do zdjęć udostępniła Barbara Turkiewicz.

Staraliśmy się, by książka była piękna, ciekawa i nowatorska. Pokazywała zmiany, które w ostatnich latach zachodzą w naszym kraju. Album będzie dostępny po polsku, angielsku i włosku wyłącznie na targach EXPO 2015 w Mediolanie.

Książka w wersji elektronicznej dostępna jest do pobrania na stronie www.expo.gov.pl.

comments powered by Disqus