Redakcja

1001 dywanów

Marzysz o uczcie w bliskowschodnim klimacie, egzotycznych smakach jedzonych przy niskim stole, gdzie goście polegują na pięknych dywanach? Odwiedź salon z Ekskluzywnymi Dywanami Sarmatia Trading, który właśnie otworzył się w Warszawie. 

– 1/05/2015 –

 

Okoliczność otwarcia zgromadziła kilkudziesięciu architektów wnętrz, przedstawicieli świata mediów oraz gości specjalnych z Iranu. Pojawili się m.in. pracownik Ambasady Iranu w Polsce, Rahim Farhadian oraz Rokni Mohammad Amin. Zaproszeni goście mogli usłyszeć z ust właściciela salonu Tomasza Polońskiego o misji firmy Sarmatia Trading – tworzeniu kulturowego mostu pomiędzy wschodem, a zachodem oraz dokładnie zapoznać się
z kolekcją ręcznie tkanych dywanów i przekonać o ich wyjątkowym indywidualnym charakterze. Historię kobiernictwa przybliżyła historyczka sztuki i krytyk designu  dr Krystyna Łuczak-Surówka. O magii dywanów i szczegółach wzornictwa perskiego opowiedział Michał Jędrasik, pracownik salonu.

W tym dniu tradycyjną Persję można było zobaczyć, dotknąć, a nawet posmakować, dzięki przekąskom z MJUD i Pers-Pol. Ale również usłyszeć, a to za sprawą muzyków Adama Rozenmana (tombak, daf) i Mohammada Rasouli (flet nej, tara).

 

Partnerami wydarzenia byli między innymi: Luminosfera, Dermamedic Palace, dealar BMW – Bawaria Motors Janki, Anna Polońska i KOD.

 

 

2015-05-11 09.33.04 am

 

Dodatkowe informacje: www.sarmatiatrading.pl

 

Fot. Wojtek Moskwa, wojtekmoskwa.com

 

comments powered by Disqus