Redakcja

Acephala Concept Store

Miło nam powitać nowe miejsce w świecie polskiej mody. Acephala to połączenie flagowego sklepu marki, multibrandowego butiku oferującego staranną selekcję luksusowych marek i galerii sztuki współczesnej.

– 17/12/2015 –

 

W eleganckim, minimalistycznym wnętrzu znaleźć można regularne kolekcje i limitowane serie marki Acephala, ubrania i akcesoria od kultowej nowojorskiej A Détacher (jako jedyne miejsce w Polsce), ambitną męską modę od Delikatessen oraz oryginalne buty Nunc. Regularnie co kilka miesięcy Acephala Concept Store udostępnia swoje wnętrze artystom współczesnym stając się alternatywną przestrzenią wystawienniczą. Oferuje też wybór niszowych magazynów i luksusowych albumów o modzie i sztuce. Atelier Acephala, w którym można zamówić indywidualne projekty i ubrania na miarę, znajduje się na tyłach butiku.

Acephala to marka łącząca konceptualizm w myśleniu o ubiorze z przywiązaniem do wysokiej klasy rzemiosła. Za enigmatyczną nazwą stoi ulubiona figura wolności surrealistycznych dysydentów: acephale (a-cephalos – człowiek bez głowy). Acephala to dosłownie kobieta pozbawiona głowy, mniej dosłownie – wariatka, rebeliantka, ekscentryczka odrzucająca rygory racjonalistycznego myślenia, wrażliwa na instynkty, zawsze podążająca własną drogą. Ideą marki jest igranie ze stereotypami związanymi z kobiecością i eksperymentowanie z formami kreacji tożsamości. Ubrania marki Acephala wyróżnia krój, detal oraz tkaniny tworzone na zamówienie i sprowadzane z nowatorskich zakładów tkackich z Włoch, Francji i Japonii.

 

 

 

Otwarte od: 18 grudnia 2015
Adres: al. 3 Maja 14, Warszawa

https://www.facebook.com/AcephalaCS/

2015-12-17 09.09.03 am

comments powered by Disqus