Redakcja

Organ i emocje

Be Mine Hearts  to małe ceramiczne serduszka pokryte prawdziwym złotem i platyną. Za marką stoi Agnieszka Mazur – projektantka, pomaga jej Kacper Latecki. Mówią: chcieliśmy odejść od wyświechtanego czerwonego czy różowego serca w wersji, którą wszyscy znamy.

– 12/02/2016 –

 

BeMineHeart2015D

Kto stoi za projektem Be Mine Hearts?

Jest to nasz drobny projekt, który powstał już jakiś czas temu. Serca sprzedajemy już od około 2 lat, tak na prawdę na cały świat. Już wcześniej współpracowaliśmy przy kilku projektach m.in przy stypendium Agnieszki Młoda Polska, przy projekcie “Nowe Rzemiosło”.

 

Dlaczego serce? Jest sporo romantyzmu w tym projekcie, zwłaszcza ze zakłada on możliwość wyrażania uczuć przy jego pomocy.

Serce jest uniwersalnym symbolem, który niesie w sobie wiele treści. Chcieliśmy odejść od wyświechtanego czerwonego czy różowego serca w wersji, którą wszyscy znamy. Okazało się, że anatomiczny kształt lepiej pasuje do emocji i ludzie bardziej identyfikują je z realnym życiem i własnymi emocjami. Jak często chcesz powiedzieć drugiej osobie o swoich uczuciach i masz problem ze znalezieniem odpowiedniego sposobu, który zawierałby w sobie moc emocji i jednocześnie nie był tandetnym czy wyświechtanym rekwizytem?

 

BeMineHeart2015C

 

Serce w wydaniu anatomicznym a nie graficznym jest jednak bardziej przyziemne, organiczne, brutalne. I jeszcze zrobione z metalu. Niektórym kojarzy się z zębem…

W skrócie można powiedzieć kocham Cie do szpiku kości.. czyli chcieliśmy zerwać z cukierkową wizją miłości.

Co należy z nim robić po zakupie?

Widzimy, że ludzie robią różne rzeczy z Be Mine, niektórzy zawijają je w woreczek i noszą ze sobą, niektórzy chowają z ważnymi dla siebie pamiątkami i skarbami a jeszcze inni eksponują w widocznym miejscu, aby móc cieszyć się nim na co dzień. Obecnie pracujemy nad sposobem wystawiania i w przyszłości chcemy dodawać go do produktu.

 

Jakie są reakcje na wasz projekt, kto kupił serce?

Generalnie widzimy dwa typy reakcji – niektórzy kompletnie nie potrafią znaleźć dla Be Mine zastosowania lub okazji, inni od razu zakochują się w sercu, od razu wiedzą komu i kiedy je sprezentują. Serce kupują ludzie dla ważnych im bliskich. Be Mine jest często kupowane w przypadku tradycyjnie rozumianych okazji. Szczególnie ciekawe wydaje nam się jednak, że wiele osób kupuje je w celu uczczenia intymnej ceremonii. Historie, które znamy to na przykład prezent dla przyszłego męża ofiarowany w noc przed ślubem. Be Mine było też ofiarowywane aby podkreślić ciągłość uczuć oraz fakt, że jest się ze sobą już długi czas i ma się na koncie zarówno dobre jak i złe chwile. Tu można wrócić do pytania o kształt Be Mine. Ta forma dobrze pasuje do tego typu szczerości i autentyczności.

 

BeMineHeart2015E

 

Szykujecie kolejne organy ze złota?

Planujemy wprowadzenie nowych produktów, ale myślimy raczej nad zachowaniem kształtu anatomicznego serca.

Czekamy!

 

http://bemineheart.com/

http://cloudmine.pl/kategoria-produktu/projekt-be-mine-hearts/

comments powered by Disqus