Redakcja

Nagie i odpowiedzialne

Jeśli tak jak nas irytuje was mnożenie opakowań, reklamówek, plastikowych, kartonowych opakowań – koniecznie odwiedźcie warszawski sklep Nagie z natury. Tu wszystkie produkty są, tak jak za czasów naszych pradziadków – do kupienia na wagę. Zaś opakowanie powinniśmy przynieść ze sobą z domu.

– 2/03/2016 –

 

Wchodząc do sklepu w powietrzu czuć zapach świeżych przypraw. Czerwona papryka, dopiero co zmielony cynamon, kurkuma, gałka muszkatołowa, różne rodzaje mąk, kasze, suszone ananasy czy daktyle piętrzą się na półkach i nic nie osłania ich naturalnego piękna. Właśnie dlatego produkty są Nagie. Nagie z natury.

 

_MG_4198

_MG_4388

 

Sklep jest działaniem prekursorskim w Polsce. Jego właściciel, inspirował się podobnymi pomysłami, które dobrze przyjęły się na zachodzie Europy. Nie ukrywa, że poza walorem biznesowym, równie ważna jest misja sklepu. Ma zachęcać do porzucenia zbędnych i zanieczyszczających środowisko opakowań. Kupowanie na wagę i rezygnacja z tej pozornej wygody, czyni produkty tańszymi, a zakupy odpowiedzialnymi. Klienci przychodzą do sklepu z własnymi opakowaniami w zamian dostają rabat, jest również możliwość skorzystania z papierowych torebek. Obsługa jest życzliwa i służy pomocą, bardziej samodzielni mogą skorzystać z samoobsługi.

 

Dostępne produkty są wegetariańskie i wegańskie, wszystkie w 100% ekologiczne z certyfikatami. Nagie oferuje też produkty „homemade”, wykonane w sklepie z własnych składników takie jak mleka roślinne, zdrowe ciasteczka czy świeże soki.

 

 

_MG_4161

 

Nagie z Natury

Pokorna 2 lok U15 A, Warszawa z

www.nagieznatury.pl

 

 

zdjęcie i tekst: Michał Matejko / USTA

comments powered by Disqus