Redakcja

PREMIERA: KSIĄŻKA O KWIATACH

Mamy przyjemność zaprezentować naszą najnowszą książkę. Po „O jabłkach”, „O chlebie” i „O rybach” zmieniamy nieco front. Tym razem zajmiemy się kwiatami. Wraz z Łukaszem Marcinkowskim i Radkiem Berentem z poznańskiej kwiaciarni KWIATY&MIUT spędzimy z nimi cały rok. Od wczesnej wiosny, przez rozkwit i zbiory aż po zimowy odpoczynek.

– 13/03/2016 –

 

 

Łukasz i  Radek w swoją osobista historię wplatają w sezonowość świata roślin. Opowiadają o dostępnych w tych porach roku gatunków kwiatów i tłumaczą, jak się nimi zajmować. Od hiacyntów i kwitnących gałęzi, przez jaskry, zawilce, dalie, po chryzantemy, sukulenty i oplątwy. Podają też kilka przepisów step by step, jak kompozycje kwiatowe wykonać.

 

2016-03-07 09.32.10 am

 

Wąska urokliwa ulica Szamarzewskiego na poznańskich Jeżycach. Jeszcze kilka lat temu trochę zapomniana, dziś tętniąca życiem i zapełniająca się nowymi, niebanalnymi miejscami. Śmiało można powiedzieć, że do tego renesansu Jeżyc przyczynili się Łukasz i Radek – właściciele kwiaciarni Kwiaty&MIUT, która powstała tu w 2013 roku. To nie jest zwyczajny sklep z gerberami i czerwonymi różami. W jeżyckich bukietach prędzej znajdziemy maki, jaskry i pulchne piwonie, rośliny łąkowe i te, które pamiętamy z babcinych ogródków. Wbrew fantazyjnym modom z targów florystycznych, twórcy tego miejsca stawiają na lekkość, naturalność i prostotę, tworząc własny – rozpoznawalny już – styl.

 

Trzy lata po otwarciu tego miejsca w ręce pasjonatów kwiatów właściciele oddają album „O kwiatach”, który jest kolażem wspomnień, roślinnych historyjek, praktycznych porad i opowieści o samej kwiaciarni. A przepiękne zdjęcia stanowią jeden z jego podstawowych walorów.

 

2016-03-07 07.13.50 am

 

„Kwiaciarnia nie jest dla nas zwykłym sklepem. O kwiatach myślimy wielowymiarowo. Nie wyobrażamy sobie bez nich wnętrza domu, żadne święto bez kwiatów nie byłoby uroczyste. Wręczone w bukiecie nie wymagają dodatkowych słów, a wstawione do wazonu są jak ogród, który chcielibyśmy mieć w mieście. Bo odkąd mieszkamy w Poznaniu, brakuje nam kwiatów ściętych za domem. Pamiętamy z dzieciństwa, jak przynosiło się je tak po prostu, dla dekoracji. Stawały zawsze na stole w kuchni. Było to dla nas to tak naturalne, że dziś nie ma dla nas dnia bez kwiatów. Chcemy przekazać dalej ten piękny zwyczaj – ten mały rytuał. Chcemy pokazać, że kwiaty w domu to sposób na otoczenie się pięknem na co dzień. Nie trzeba wyszukanej i skomplikowanej oprawy, bo kwiaty po prostu są piękne.”

 

2016-03-07 07.14.38 am

 

Książka podzielona jest według sezonowego klucza. Zawiera opisy autorskich kompozycji kwiatowych oraz wskazówki, jak te kompozycje zrobić samemu, gdzie zdobyć, kupić czy zebrać ciekawe rośliny. To bardziej zbiór inspiracji, niż sztywny instruktarz układania bukietów. Zajrzeć tu może każdy miłośnik kwiatów, także amator, który o kwiatach dopiero się uczy. Ponad wszystko, to książka dla tych, którzy cenią naturalne piękno i ładne przedmioty, bo jak podkreślają sami autorzy: – Kwiaty&MIUT są miejscem, w którym znajdziecie sztukę użytkową i zrobicie użytek ze sztuki.

 

 

Dodatkowo w książce pojawią się eseje o kwiatach w malarstwie i sztuce, o rodzajach ogrodów i symbolice kwiatów.

 

 

2016-03-07 07.16.11 am

PREMIERA KSIĄŻKI

WARSZAWA 9.04.2016 Święto Kwiatów Mysia 3

POZNAŃ 16.04.2016 Święto Kwiatów Hotel Puro

 

Książkę w promocyjnej przed sprzedażowej cenie można kupić: www.sklep.ustamagazyn.pl 

 

 

2016-03-07 07.15.53 am 2016-03-07 07.14.59 am  2016-03-07 07.14.07 am

comments powered by Disqus