Redakcja

Nocny na Głównej

Już dziś wybieramy się na Nocny Market. Od godziny 17 do 1 w nocy na nieczynnych peronach dworca Warszawa Główna będzie można jeść, słuchać muzyki i spotkać znajomych. Usta patronują!

– 30/05/2016 –

 

Nocny Market to stały targ, otwarty w każdy weekend w godzinach wieczornych (piątek/sobota 17:00-1:00, niedziela 16:00-23:00). Pod jednym adresem organizatorzy zbiorą 20 najciekawszych wystawców streetfood’owych, w tym foodtrucki, o zróżnicowanej ofercie gastronomicznej. Poza jedzeniem, na terenie marketu będzie można znaleźć oryginalnych wystawców lifestyle’owych, a także punkty miejskich usług np. stoisko tatuatorskie czy barber shop. Każdego wieczoru o oprawę muzyczną zadbają DJ’e oraz zespoły, a o orzeźwiające napoje – wykwalifikowani barmani.

 

Idea

Idea nocnych marketów znana jest na całym świecie i z każdym rokiem popularyzuje się coraz bardziej. Za wzór tego typu miejsc posłużyć mogą azjatyckie markety, których istnienie wpisało się już na stałe w tamtejszą kulturę. Te wielkie targowiska ożywają późnym wieczorem i zapełniają się poszukującymi pysznego jedzenia i rozrywki tłumami zarówno miejscowych, jak i turystów. Uliczna kuchnia, lokalne produkty, stragany pełne najróżniejszych gadżetów oraz cały sektor usług – nie sposób nie zakochać się w tym miejskim zgiełku. Właśnie taki będzie warszawski Nocny Market – różnorodny, gwarny i pełen życia.

 

Obudzić stary dworzec

Nocny Market zajmie nietypową lokalizację w centrum stolicy – perony starego dworca PKP Warszawa Główna Osobowa. Ta dawna stacja kolejowa położona jest na styku trzech dzielnic: Śródmieścia, Woli i Ochoty przy ul. Towarowej 3. Od 1945 do 1965 roku pełniła ona funkcję głównego dworca kolejowego w Warszawie i tętniła wówczas życiem, jednak z upływem czasu zaczęła popadać nieco w zapomnienie. Ostatecznie pociągi przestały zatrzymywać się na Głównym w 1997 roku, a halę dworca udostępniono zwiedzającym. Od 14 maja działa tu nowa instytucja kultury – Stacja Muzeum. W jej skansenie, na wybudowanych obok stacji torach, znajdują się zabytkowe lokomotywy i wagony, które podświetlone wieczorami stworzą ciekawe tło dla Nocnego Marketu.

3 czerwca perony uśpionego dworca Warszawa Główna zyskają nowe życie. Zapełnią się barwnymi stoiskami, lampionami i wspólnymi stołami. Będzie jasno, kolorowo i klimatycznie, a co w sezonie wiosenno-letnim najważniejsze – na świeżym powietrzu.

 

Nocny Market to odpowiedź na zamiłowanie warszawiaków do wysokiej jakości lokalnych gastronomii. Znajdziecie tu przysmaki niemal każdej kuchni – od europejskich klasyków do najświeższych azjatyckich trendów. Do późnych godzin wieczornych.

 

Nocny Market:

Ul. Towarowa 3, perony nieczynnego dworca Warszawa Główna

 

W każdy weekend:

Piątek, sobota – 17:00 – 1:00

Niedziela – 16:00 – 23:00

 

Facebook:

https://www.facebook.com/Nocny-Market-107806822953417/

 

Otwarcie:

https://www.facebook.com/events/1029339313809791/

 

NM_Mapka grzegorz_pastuszak_photography--3

Zdjęcie Grzegorz Pastuszak

 

 

 

 

Kontakt dla mediów:

 

Ewa Siemionow

E-mail: ewa@akcjarealizacja.pl

Tel: 504 274 328

comments powered by Disqus