Redakcja

Azjatyckie Noce na Głównym

Nocny Market w niecałe dwa miesiące, stał się znaczącym punktem na gastronomicznej mapie Warszawy – szczególnie ze względu na bogaty wybór kuchni azjatyckiej. W ostatni weekend lipca organizatorzy szykują dla wielbicieli orientalnych smaków coś wyjątkowego – Nocny Market w 100% azjatyckiej odsłonie! Kulinarnie i kulturalnie! USTA patronują!

– 20/07/2016 –

 

Nocne markety powstały w Azji i stale przyciągają niezliczone tłumy zarówno miejscowych, jak i turystów, którzy wieczorami szukają rozrywki i chcą przyjemnie spędzić czas. To właśnie te targowiska stanowiły źródło inspiracji dla warszawskiego marketu. Pomysł narodził się bowiem podczas półrocznej podróży po różnych zakątkach Azji, m.in.: Indonezji, Singapurze, Malezji, Tajlandii, Birmie, Laosie, Kambodży czy Wietnamie. Tamtejsze markety charakteryzuje pyszny street food, gwar, stoiska z gadżetami, usługami, muzyka i… wieczory karaoke.

 

Azjatyckie Noce rozpocznie właśnie karaoke! Poprowadzi je showman, satyryk i dziennikarz – Bilguun „Bill” Ariunbaatar, który wskoczy także za DJską konsoletę oraz oprowadzi gości po stoiskach z jedzeniem.

 

Emocje w sobotni wieczór zapewni pokaz Muay Thai – wywodzącego się z Tajlandii sportu walki o pięknej i bogatej, ponad tysiącletniej, tradycji.

 

W niedzielę o 18:00 i 20:00 odbędą się dwa pokazy kulinarne w wykonaniu kolektywu Asian Food Foundation. AFF podróżują po wschodniej Azji zbierając smaki, receptury i historie. Pokażą jak przygotowuje się kilka potraw z Malezji i Singapuru oraz podzielą się historiami na ich temat. Podczas pokazu, będzie można zobaczyć jak robi się pastę na autentyczną laksę i dowiedzieć się, czym różnią się wersje tej zupy z Singapuru i Malezji

 

No i oczywiście – jedzenie! Na gości czeka kulinarna podróż po najróżniejszych zakątkach Azji! Najlepsi restauratorzy i wystawcy street foodowi zaserwują na talerzu m.in.: Japonię, Indonezję, Wietnam, Tajlandię, Tybet czy Singapur. Co więcej, specjalnie na tę okazję, kilka znanych restauracji, które na co dzień specjalizują się w kuchni europejskiej, przygotuje autorskie menu z wykorzystaniem azjatyckich trendów kulinarnych.

 

Nie zabraknie także specjalnych dekoracji, klimatycznej muzyki i trunków rodem z Azji!

 

Zapraszamy!

 

 

Azjatyckie Noce na Głównym

Piątek 29 lipca 17:00-1:00

Sobota 30 lipca 17:00-1:00

Niedziela 31 lipca 16:00-23:00

 

 https://www.facebook.com/events/160273924394047/

comments powered by Disqus