Redakcja

Głód to nie fikcja

Jedzenie zazwyczaj kojarzy się z rzeczami pozytywnym: z przyjaciółmi i rodziną, podróżami, poznawaniem nowych smaków. Ale co, gdy jedzenia brakuje? Albo gdy sami z różnych powodów zaczynamy sobie go odmawiać? Odpowiedzi na to pytanie będziecie mogli poszukać w nowopowstającym kwartalniku „Non/fiction”. Aby się ukazał potrzebuje waszego wsparcia.

– 31/07/2017 –

Za „Non/fiction” stoją: Karolina Bednarz, japonistka i reporterka, która pracuje obecnie nad książką o Japonii oraz Dorota Groyecka, dziennikarka i kulturoznawczyni, autorka książki „Gentryfikacja Berlina. Od życia na podsłuchu do kultury caffè latte”. Magazyn powstał, żeby stworzyć miejsce na opisywanie problemów często marginalizowanych przez mass media, promując przy okazji rzetelne dziennikarstwo: sprawdzanie faktów i głębszą analizę problemów. A to wszystko w estetycznej i minimalistycznej oprawie autorstwa Poważne Studio.

 

Pierwszym numer będzie poświęcony tematyce szeroko pojętego głodu: zarówno od strony zaburzeń odżywiania, jak i niedoborów jedzenia. To próba poważnego podejścia do kwestii diet, którymi jesteśmy w mediach na co dzień bombardowani.

 

W numerze przeczytacie między innymi rozmowę z amerykańską neurobiolog dr Sandrą Aamodt, która mówi głośno o dyskryminacji ze względu na wagę i o tym, jak diety zmieniają nasz mózg, a także wywiad z Martínem Caparrósem, autorem głośnej książki „Głód”.

 

W kilkunastu reportażach i wywiadach, autorzy tekstów pokazują, jak bardzo jedzenie – i jego brak – ma wpływ na nasze życie. Czy jedzenie to dziś nowa obsesja? Może powinniśmy nauczyć się po prostu nim cieszyć? No i przede wszystkim: dlaczego niektórzy się głodzą, gdy inni głodują?

 

O tym wszystkim przeczytacie w pierwszym numerze magazynu. Możecie wesprzeć tę niezależną inicjatywę i zamówić już pierwszy numer na: wspieram.to/nonfiction.

 

 

 

comments powered by Disqus