Redakcja

Gastronocki na Świebodzkim

Od pierwszego weekendu sierpnia rusza we Wrocławiu regularny nocny market – Gastro Nocki na Dworcu Świebodzkim. Ta historyczna, monumentalna przestrzeń zapomniana przez ostatnie lata, ma szansę odrodzić się na nowo dzięki paczce znajomych, którzy postanowili stworzyć wrocławianom nową możliwość do spotkania się przy dobrym jedzeniu. 

– 3/08/2017 –

 

Już od 4 i 5 sierpnia w każdy piątek i sobotę lata na peronach Dworca Świebodzkiego odbywać będzie się nocny targ, na którym będzie można zjeść dania od wrocławskich restauracji – to nie lada gratka podpatrzyć szefów kuchni, którzy na co dzień, często gotują w innej kulinarnej konwencji. Na Świebodzki zjadą też najciekawsze food trucki z całej Polski oraz pojawią się kucharze niezwiązani na stałe z żadnym miejscem. Wszyscy serwować będą street food inspirowany kuchniami świata lub też będący ich autorskim pomysłem na uliczne jedzenie. W barze czekają chłodzące napoje – lokalne, rzemieślnicze piwa, jak i te przywiezione zza czeskiej granicy, koktajle i napoje bezalkoholowe.

 

Gastro Nocki to również kilka stref tematycznych – muzyczna, na której zagrają DJ z Wrocławia i nie tylko, naturalna – w której będzie można odpocząć i obcować z zielenią, dizajnerska – gdzie pojawiać będą się znane, jak i niszowe wrocławskie brandy związane z modą, wystrojem wnętrz, gadżetami, stylem życia.

 

Co weekend oprócz nowej listy smakowitych miejsc, interesującego muzycznego line upu, organizatorzy szykują inne atrakcje towarzyszące w postaci warsztatów, pokazów, live cookingów.

 

Wszystkie informacje dostępne są na FB Gastro Nocek

Link do wydarzenia 4 i 5 sierpnia

 

 

 

Lista wystawców, którzy pojawią się podczas pierwszego weekendu działania Gastro Nocek:

 

restauracje:

Od Koochni bistronomia
Yemsetu
Taszka – Wine & Petiscos
BAO
Sushi Kushi
CUDA NA KIJU
restauracja jadka
ToTu Truck
KARMA WRACA
szefowie kuchni:

Okonomiyaki – Hyla&Tetmajer
food trucki:
Pasibus
Frytki z Tytki
Arizona Express – Pastrami
Panino
Tentego food & drinks
Drewnem Palone
Surf Acai

słodko&kawa&herbata
KRASNOLÓD
Słodki Chłopak
Sprinter
Czaisz? Czajownia Wrocław

natura/design/moda
Natura Rzeczy
Bananamama
Fu-Ku
NASzA – Przestrzeń Kosmiczna

 

 

comments powered by Disqus