Monika Brzywczy

Winne wyścigi na Służewcu

W weekend 27-29 października trybuna C warszawskiego Toru Służewiec zmieni się w miejsce spotkań miłośników wina. Odbędzie się wtedy Stilnovisti XII Grand Prix „Magazynu Wino”. Podczas gali wręczone zostaną nagrody dla najlepszych win w dziesięciu kategoriach. Wydarzenie będzie także okazją do degustacji oraz wzięcia udziału w wielu seminariach. Na gości będzie czekać ponad 2 tysiące wyselekcjonowanych win.

– 24/10/2017 –

 

Gala Grand Prix, która odbędzie się w piątek 27 października to wydarzenie, w czasie którego świat wina spotyka się ze światem kultury, biznesu i finansów. To nie tylko  podsumowanie mijającego roku w branży, ale przede wszystkim wręczenie najważniejszych w kraju nagród winiarskich. Nagrodzone zostaną między innymi wina białe i czerwone w różnych przedziałach cenowych, wina musujące i różowe. W jury, które będzie oceniać wina zasiądą redaktorzy „Magazynu Wino” oraz czołowi polscy sommelierzy. Nagrody otrzymają także najlepszy winiarz, importer oraz promotor kultury wina w Polsce. Wyróżniony zostanie najlepszy blog o tematyce winiarskiej. Tegoroczną nowością są certyfikaty dla hoteli przyjaznych miłośnikom wina.

Piątkowa gala będzie wstępem do dwudniowej degustacji. W tym roku Stilnovisti XII Grand Prix będzie gościć ponad 200 winiarzy z całego świata, m.in. z Francji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Austrii, Grecji, Izraela, Czech, Gruzji, Armenii, Mołdawii. Zwiedzający po raz kolejny będą mieli możliwość odwiedzenia strefy BIO, gdzie zaprezentowane zostaną wina ekologiczne. Nie zabraknie także czołowych polskich winiarzy. Podczas Grand Prix swoją ofertę zaprezentuje kilkudziesięciu najważniejszych polskich importerów, a na gości czekać będzie w sumie ponad 2 tysiące win.

Degustacjom towarzyszyć będą seminaria i warsztaty prowadzone przez dziennikarzy „Magazynu Wino” oraz zaproszonych gości. W ich czasie degustowane będą wina nagrodzone medalami Grand Prix, a także inne wina i szampany prezentowane podczas imprezy.

Ważnym elementem tegorocznej edycji Grand Prix będzie szampan. Uczestnicy niedzielnego Śniadania Szampańskiego będą mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób łączyć różne rodzaje szampana z jedzeniem. Pomogą w tym pięciodaniowe menu przygotowane przez Klub Szefów Kuchni oraz komentarze redaktorów „Magazynu Wino”.

„Magazyn Wino” powołano do życia 15 lat temu. Pierwsze nagrody Grand Prix wręczono w 2006 roku, a rok później odbyła się pierwsza Gala Grand Prix. Od tamtego czasu Grand Prix „Magazynu Wino” stale się rozwija i stało się jednym z najważniejszych polskich wydarzeń poświęconych tematyce wina. Wydawcą „Magazynu Wino” jest Stilnovisti, najstarsza firma w Europie Środkowo-Wschodniej zajmująca się inwestycjami alternatywnymi w whisky, wino oraz w sztukę.

 

 

 

Harmonogram Stilnovisti XII Grand Prix „Magazynu Wino”:

27 października 2017 r., piątek

17:30 rozdanie nagród Grand Prix Magazynu Wino

19:30 aperitif

20:00 kolacja galowa

 

28 października 2017 r., sobota

11:00 – 19:00 degustacja Grand Prix Magazynu Wino

(11:00 – 13:00 część dla branży; 13:00 – 19:00 część dla osób prywatnych)

11:00 – 18:00 seminaria i warsztaty

 

29 października 2017 r., niedziela

10:30 – 13:00 Śniadanie Szampańskie

11:00 – 17:00 degustacja Grand Prix Magazynu Wino

11:30 – 16:30 seminaria i warsztaty

 

Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w budynku trybuny C Toru Wyścigów Konnych w Warszawie, przy ul. Puławskiej 266. Goście będą mogli przybyć na miejsce autobusem miejskim linii 300, podjeżdżającym pod samo wejście budynku. Gościom zostanie także udostępniony parking.

 

 

comments powered by Disqus