Redakcja

Wyspa polskiego designu

Polish Design Island to unikalny mobilny projekt prezentujący najciekawszy polski design. Jego kolejną edycję już od 10 października będzie można oglądać w Kopenhadze.

– 10/10/2017 –

To, co go wyróżnia to kompaktowość polegająca na umieszczeniu eksponatów w czarnym, ekskluzywnie prezentującym się̨ kontenerze morskim zaaranżowanym na wzór przestrzeni mieszkalnej. Tegoroczna edycja mierzy się z hasłem „ekologii” i jej podporządkowuje wybór eksponatów. 30 obiektów reprezentuje idee zrównoważonego rozwoju, pokazując różne metody projektowania formy, funkcji czy znaczenia przy minimalizacji tzw. „śladu węglowego”.

 

Projekt prezentowany był w Gdańsku, następnie jako oficjalna część Brussels Design September na Pl. Św. Katarzyny w Brukseli. We wrześniu na trasie PDI pojawiła się Łódź, w której zaprezentował się na najbardziej prestiżowym wydarzeniu w Polsce – Łódź Design Festival. W Kopenhadze kontener ustawiony zostanie na dziedzińcu Ambasady RP, która na czas jego pobytu zostanie otwarta dla zwiedzających. Wokół prezentowanej w kontenerze wystawy realizowane będą dodatkowe wydarzenia związane z promocja polskiego przemysłu kreatywnego. PDI stworzony został przez Stowarzyszenie Miastoholizm, koordynatora Sebastiana Gójdźa i kuratorkę Agatę Kiedrowicz.

 

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 10 października. Będzie mu towarzyszyć dyskusja o designie, mapping 3D z udziałem DJ oraz koncert jazzowy

 

W dniach 13-15 października odbędą się dni otwarte w Ambasadzie Polskiej w Danii. Projekt PDI zbiegnie się w czasie z ponownym otwarciem Ambasady po generalnym remoncie.

 

 

Dania to kraj bardzo dumny ze swoich osiągnięć w dziedzinie designu. Duńczycy znani są z zamiłowania do pięknych przedmiotów codziennego użytku. Prezentacja najlepszych przykładów polskiego wzornictwa ma na celu promocję Polski jako kraju z bogatą tradycją w tej dziedzinie, bliskiego sąsiada, również pod tym względem bardzo do Danii podobnego.

 

comments powered by Disqus