Redakcja

Posłuchaj, zjedz, odetchnij

Kameralne koncerty w plenerze, obserwacje gwiazd, małe uczty. Na przełomie sierpnia i września w zabytkowej cerkwi w Baligrodzie oraz dolinie rzeki Jabłonki odbędzie się wyjątkowy festiwal Tchnienia. USTA patronują!

– 11/08/2018 –

Tchnienia skupione są przede wszystkim na muzyce, ale nie zabraknie również filmu, rzeźby czy kuchni.

 

 

Między jodłami wystąpią Misia Furtak, tęskno, Tomasz Mreńca, M8N, Light Star Guiding oraz Tomasz Bednarczyk. Ponadto zaplanowane są pokazy filmów, dyskusje, obserwacje gwiazd z ekipą z planetarium Centrum Nauki Kopernik i wystawa fotografii. Do współpracy zaproszono także najciekawszych artystów ceramiki, znakomite pracownie produktów regionalnych oraz inspirujących szefów kuchni – Macieja i Ewę Mimiec.

 

 

 

 

 

Tegoroczne wydarzenie wyrosło z Terytoriów Kultury, inicjatywy architekta Łukasza Pałczyńskiego, która miała w Bieszczadach już trzy edycje. Podczas ostatniej poznali się pomysłodawcy Tchnień.

Festiwal nie posiada dużych sponsorów, realizowany jest w tęsknocie za spokojnym spotkaniem, byciem tu i teraz. Organizatorzy pracują jako wolontariusze, myśląc o Bieszczadach jako o wspólnym TU.

Data: 30.08-02.09.2018
Miejsce: Cerkiew greckokatolicka p.w. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Baligrodzie, ul. Bieszczadzka 1, Bystre – dolina Jabłonki

 

 

 

 

https://www.facebook.com/events/472328326538297/
https://www.facebook.com/tchnienia/
https://www.instagram.com/tchnienia/

 

 

zdjęcia: Łukasz Pałczyński

comments powered by Disqus