Redakcja

Osokins w Poznaniu

Z nadzwyczajnym koncertem fortepianowym wystąpi w Poznaniu Georgijs Osokins, charyzmatyczny nalista ostatniego Konkursu Chopinowskiego. Łotysz zagra kompozycje najwybitniejszego polskiego kompozytora, promując album „Osokins plays Chopin” zrealizowany wspólnie z poznańską marką Alba.

– 1/09/2018 –

 

To efekt współpracy z marką kosmetyczną Alba 1913, która zaprosiła artystę do nagrania albumu w Poznaniu. – Kompozycje Chopina w wykonaniu Georgijsa podczas ostatniego konkursu łączyły młodzieńczą świeżość z interpretacyjną głębią, nowoczesność z tradycją – podkreśla z kolei pomysłodawca przedsięwzięcia, Łukasz Rychlicki, prezes Alba1913. – To estetyka bardzo bliska naszej marce – dodaje. Rychlicki prywatnie jest muzykiem… rockowym.
Do nagrań studyjnych podszedł podobnie jak Osokins, nieszablonowo. Zaprosił doświadczonego w innej stylistyce inżyniera dźwięku, Mirosława Wdowczyka, i za jego namową wybrał nowoczesne brzmienie Auli Nova Akademii Muzycznej. Pianiście z kolei zależało, by nagrać album na fortepianie Yamaha z Konkursu Chopinowskiego. Instrument udało się po kilku tygodniach sprowadzić do poznańskiej auli.
6 października, godzina 19.00, Aula Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Zysk ze sprzedaży biletów tra na rzecz nie-szablonowych inicjatyw wspierających muzyków klasycznych.

 

 

https://www.facebook.com/events/1082743765235713/

comments powered by Disqus