Redakcja

Puro na Kazimierzu

Nowy Hotel Puro otworzył się na krakowskim Kazimierzu. Jest pięknie zaprojektowany, wnętrza zdobią designerskie meble, prace od lokalnych artystów. Ponieważ nieodłączną częścią tej dzielnicy jest street-art do współpracy zaproszony został Nawer. Zaprojektował on mural i detale widoczne na każdym z pięciu pięter hotelu.

 

– 21/09/2018 –

Krakowski Kazimierz był kiedyś centrum tętniącej życiem społeczności. Przez lata zapomniana, ta historyczna żydowska dzielnica, przechodzi teraz swój renesans. Przytulne kawiarnie i ukryte galerie sztuki są wypełnione lokalną bohemą. To właśnie tutaj znajduje się PURO Kraków Kazimierz. Projekt hotelu był inspirowany historią dzielnicy i dziedzictwem lokalnych rzemieślników i artystów, którzy przed laty nadawali Kazimierzowi wyjątkowy charakter. PURO Kraków Kazimierz powstał z miłości do dobrego designu. Nocleg w nim to komfortowe i nowoczesne doświadczenie.

 

 

Każdy pokój i apartament ma swój indywidualny styl i charakter, który nadaje sztuka współczesna autorstwa uznanych artystów z Krakowa, Polski, a także całej Europy. Nocleg to jednak nie wszystko – na miejscu działają również piekarnio-kawiarnia MAK i restauracja Halicka. Zespół hotelu to pasjonaci, którzy doskonale znają Kazimierz, dlatego w ciągu dnia na gości czekają dodatkowe aktywności. To między innymi wydarzenia dla wielbicieli sztuki i designu czy fanów dobrej kuchni, a także osób chcących po prostu wypocząć np. w spa. Piąty hotel w sieci PURO oferuje niezapomniane doświadczenie łączące w sobie kreatywną atmosferę, lokalną wspólnotę i kulturę.

 

 

 

 

Wnętrza 228 pokoi i apartamentów zostały zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół. Za ich wygląd odpowiada londyńska pracownia Conran and Partners. W przestrzeniach hotelu znajdują się ręcznie tkane włoskie dywany projektu firmy Golran 1898. Oświetlenie zaprojektowane zostało z kolei przez duńską ikonę wzornictwa &Tradition. W PURO Kraków Kazimierz znalazły się meble autorstwa między innymi duńskich pracowni Carl Hansen & Son, Fritz Hansen, ByLassen, Mater i Gubi, włoskich Moroso i Baxter, szwedzkiej Fogia czy hiszpańskiej Kettal. Efektem tego jest harmonijne wnętrze, idealnie współgrające z bryłą budynku zaprojektowaną przez ASW Architekci.

Marka od wielu lat współpracuje z lokalnymi twórcami. Nie inaczej było przy projektowaniu PURO na Kazimierzu.

Na specjalne zamówienie powstało piętnaście grafik autorstwa pięciu polskich ilustratorów – Dawid Ryski, Patryk Hardziej, Beata Śliwińska „Barrakuz”, Iza Dudzik, Ewelina Gąska – inspirowanych ich refleksjami
na temat Kazimierza. Grafiki stanowią dopełnienie sypialni, tworząc niezwykłe połączenie pomiędzy ich autorami, a gośćmi hotelu.

W PURO Kraków Kazimierz dba się również o kulinarne podniebienia. Na miejscu działają dwa lokale: piekarnio- kawiarnia MAK i restauracja Halicka. Specjalnością MAK są pyszne śniadania i poranna kawa. Piekarze i cukiernicy codziennie wypiekają bajgle, chrupiące bagietki i ciastka. Restauracja Halicka to z kolei miejsce, w którym każde danie ma swój niepowtarzalny smak i historię.

Goście mogą spróbować nowoczesnego podejścia
do tradycyjnej polskiej kuchni, w tym między innymi pstrąga ojcowskiego i regionalnego wędzonego twarogu, albo zdecydować się na deser kuchni żydowskiej – gorzką, czekoladową chałwę.

W hotelu przygotowano również coś dla tych, którzy pragną się zrelaksować i kompleksowo zadbać o siebie. Poranny trening biegowy, popołudniowy pilates czy nauka robienia koktajli, to tylko niektóre z atrakcji. Jedną z nich jest również wizyta w PRISMA spa.

W ofercie znaleźć można między innymi masaże na ciało i twarz, jak i zabiegi aromaterapii. Nad wszystkim czuwają konsultanci, którzy wybrane zabiegi wykonują przy użyciu polskich kosmetyków galenicznych marki Alba1913.

comments powered by Disqus