Redakcja

Trwałe, piękne, ekologiczne

Własnoręcznie wykonane, unikatowe ozdoby. Minimalistyczna i współczesna forma stworzona tradycyjną i zapomnianą techniką bibułkarstwa. Wianki od Folkisz to propozycja zrównoważonych, ekologicznych dekoracji świątecznych, które nie tylko zdobią, ale też mówią.

– 12/12/2018 –

 

 

 

– Obserwując rynek dekoracji, zwłaszcza w przedświątecznym okresie, zauważyłam, że trudno zdobyć unikatową ozdobę, produkowaną w zgodzie ze środowiskiem – opowiada Ania Rulecka, założycielka Folisz. – Jesteśmy wręcz zasypywani wszechobecnym, powtarzalnym designem plastikowych przedmiotów. Postanowiłam zaproponować coś innego.

 

 

Tak powstała kolekcjea papierowych, świątecznych delikatnych wianków. Włoska krepina, z której Ania wykonujęeozdoby, to wysokiej jakości ekologiczny materiał. Dzięki trwałości papieru możemy cieszyć się wiankiem przez długie lata, a nawet przekazać go przyszłym pokoleniom. Postawiła na prostą i minimalistyczną formę oraz klasyczne barwy – złoto, srebro i biel. Wianki występują w trzech rodzajach, a każdy z nich niesie za sobą inne przesłanie. Ich forma to kompozycja roślin, które inspirują mnie do tworzenia tych unikatowych przedmiotów – dopowiada autorka ozdób.  Na wiankach znajdziecie mirt – słowiański symbol miłości oraz rozkwitające kwiaty magnolii, które stanowią o czystości i szczerości.
comments powered by Disqus