Redakcja

Święto Kwiatów

Już po raz piąty, 13 kwietnia odbędzie się Święto Kwiatów! Szykujcie się na wielką dawkę piękna, wrażeń i ludzi pełnych pasji.  To nasze największe Święto do współpracy zaprosiliśmy 60 wystawców: kwiaciarnie, hodowców i sprzedawców roślin, twórców ceramiki, wazonów i doniczek z całej Polski. Czeka też na Was wiele innych atrakcji – rozmowy z zaproszonymi gośćmi, warsztaty drukarskie, spacer po Śródmieściu – rezerwujcie sobie czas w sobotę, 13 kwietnia!

– 5/04/2019 –
Święto Kwiatów 2019

Święto Kwiatów

Targi designu, mody, roślin prezentujące najnowsze i najciekawsze trendy we wzornictwie.

 

11:00-19:00, 13 kwietnia 2019

Dom Handlowy Mysia 3

 

To największe jak do tej pory Święto Kwiatów na którym pojawi się aż 70 wystawców. Wypróbujecie na nim roślinne kosmetyki, przymierzycie ubrania i biżuterię z kwiatowymi motywami, zjedziecie dania kuchni roślinnej oraz napijecie się wybornych naparów na bazie mieszanek ziół i kawy. Czekają na was rozmowy o roli roślin w przyszłości z designerami i wynalazcami, wymiana roślinna na rozszczepki i pędy; porady jak radzić sobie z chorą roślinką. Dla aktywnych przygotowaliśmy art-spacer po Śródmieściu w poszukiwaniu sztuki ulicznej oraz grę memory z charakterystycznymi, ale nie tak oczywistymi punktami Warszawy. Miłośnicy „brudzenia rąk” będą mogli nauczyć się farbowania papieru i tkanin metodą eco-printu.
 
 

Zerknijcie na program poniżej! Będzie się działo!

 

Program:

 
11:00-19:00 Doktor Roślinka – przychodnia dla chorych roślin

Jeśli coraz bardziej martwi się schnąca na parapecie paprotka, a kaktus z regału zaczyna smutnieć pomimo codziennych czułych rozmów – odwiedź naszą „roślinną przychodnie”. Specjaliści z rośliniarni Roślinka zbadają twojego kwiatka i doradzą jak go pielęgnować.

 
11:00-19:00 Roślinna wymiana.
Wiosna sprzyja rozmnażaniu roślin, dlatego koło naszej „poradni” znajdziecie miejsce na wymiennik. Przynieście szczepkę pilei i zamieńcie ją na filodendrona!
 
12:00-13:00 Przyszłość jest w roślinach! – alternatywne techniki produkcji surowców i ich wykorzystanie (rozmowa)

Rozmawiamy z designerami,  naukowcami i właścicielami innowacyjnych przedsiębiorstw o „przyszłości” i  roli jaką pełnić będą w niej rośliny oraz alternatywne techniki produkcji surowców i ich recyclingu. Zastanowimy się jak nowe technologie wpisują się w trend zerowaste i czy wytwarzanie materiałów oparte na recyclingu może zmienić przyszłość. Z Martyną Sztabą z Syntoil, Marcinem Koziorowskim i Kacprem Kossowskim z EcoBean oraz Różą Rutkowską z MakeGrowLab rozmowę prowadzi redaktorka Magazynu Usta Monika Brzywczy.

 
13:30-14:30 | 15:30-16:30 Eco printing – warsztaty

Zapraszamy do wspólnej zabawy z naturalnym drukiem na papierze tzw. eco-printing. W czasie godzinnych zajęć uczestnicy dowiedzą się jak to się dzieje, że liście i kwiaty dają się odbić na papierze i tkaninie bez pomocy dodatkowych barwników. Jakie rośliny dają najlepsze rezultaty i jak można nimi manipulować. Sami wykonają też kilka próbnych odbitek na papierze. Obowiązują zapisy na zapisy@ustamagazyn.pl

 
15:30-17:00 Art spacer – spacer po Śródmieściu

Varsawianista Cezary Polak poprowadzi spacer po Śródmieściu szukając sztuki w przestrzeni publicznej: murali, instalacji, mozaik a nawet pomników.

 

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach Święta Kwiatów wstęp jest bezpłatny. Na wskazane warsztaty obowiązują zapisy.

comments powered by Disqus