Redakcja

Żyjnia we Wrocławiu

Żyjnia to marzycielska wizja miejskiego sanatorium. Dostępna dla wszystkich, inspirowana nostalgiczną atmosferą uzdrowisk i pałaców zdrojowych, przestrzeń służąca chwili wytchnienia w centrum miasta. Już w maju powstanie we wrocławskim Dizajn BWA zaprojektowana przez BUCK. Studio. To element przeglądu twórczości wrocławskiego studia architektonicznego. Cieszymy się bo jako jedni z pierwszych pisaliśmy o ich projektach, a teraz patronujemy wystawie.

– 22/04/2019 –

 

Rolę wód leczniczych w Żyjni pełnią prozdrowotne napary z ziół oraz relaksujące inhalacje z pary wodnej. Żyjnia promuje witalność w elementarnej, dostępnej dla każdego miejskiego kuracjusza formie.

Żyjnia to także miejsce spotkań, współczesny, otwarty salon miejski, w którym realizowane są wydarzenia towarzyszące prezentowanym w galerii Dizajn BWA Wrocław wystawom. Pierwszą z wystaw jest 5!, wystawa prezentująca najważniejsze realizacje projektów wnętrz przestrzeni publicznych autorstwa BUCK.STUDIO

 

Żyjnia i towarzysząca jej wystawa 5! prezentująca najważniejsze realizacje projektów wnętrz autorstwa BUCK.STUDIO, to jedno z najciekawszych ogólnodostępnych polskich wydarzeń kulturalnych w 2019 roku.

Niezwykła przestrzeń i wydarzenie zaprojektowane i realizowane przez wielokrotnie nagrodzonych w Polsce i zagranicą projektantów BUCK.STUDIO oraz galerię Dizajn BWA Wrocław.

Poza ekspozycją w galerii przewidziana jest seria towarzyszących wydarzeń z gościnnym uczestnictwem artystów i muzyków.

 

 

Galeria Dizajn BWA, Wrocław,

ul. Świdnicka 2/4

 

comments powered by Disqus