Redakcja

Głosujmy!

Końcówka tegorocznego maja będzie gorąca. Przed nami wybory, których waga mimo społecznej opinii jest bardzo duża. Odstawiając na bok polityczne układanki skupiamy się na oddolnych inicjatywach, które tłumaczą wagę świadomego głosowania.

– 20/05/2019 –

Polacy są największymi w Europie euroentuzjastami. Powód do dumy? Oczywiście że tak. Pytając dalej, pójdziesz na wybory? Odpowiedź na to pytanie często podyktowana jest poprawnością polityczną, której daleko do realnych działań. W sytuacji powszechnej demobilizacji obywatelskiej powstaje coraz więcej inicjatyw, których celem jest zachęcanie do wzięcia udziału w wyborach oraz zwiększanie świadomości jak są istotne. Jednym z ciekawszych projektów, jest „Vote Together UE” Wolfganga Tillmansa.

 

 

 

Mariusz Szczygieł (Fot. Karol Radziszewski)

Maja Ostaszewska ( Fot. Karol Radziszewski)

 

 

Artysta, w ramach swoich działań stworzył uniwersalny przekaz, który nadrukowany na jednokolorowych koszulkach zachęca do głosowania 26 maja. T-shirty przemycają na nasze ulice prosty przekaz, który w nieostentacyjny sposób przypomina o wyborach 26 maja. Projekt Tillmansa swoim zasięgiem objął całą UE. W Polsce zaangażowała się w niego między innymi Anja Rubik, Zuza Krajewska, Jessica Mercedes, Filip Niedenthal oraz wielu innych. Przyglądając się przedwyborczym inicjatywom warto zwrócić uwagę na imprezę organizowaną przez Natalie Maczek i Tomka Wirskiego, znanych jako duet MISBHV. Ich inicjatywa, skierowana jest do młodego pokolenia, które traci zainteresowanie swoją obywatelską odpowiedzialnością. Natalia i Tomek starają się uświadomić wagę głosowania, którego wynik ma wpływ na nas wszystkich, a wszystko w ramach imprezy rave, która odbędzie się w dniu wyborów europejskich. Impreza jest otwarta i nie obowiązują na nią zapisy. Wszystkie opisane inicjatywy mają charakter apolityczny. Mimo podziałów, pamiętajmy że nasz głos ma znaczenie i nie można z niego zrezygnować.  26 maja – Usta głosują!

 

https://www.votetogether.eu/pl/blog/
https://www.facebook.com/events/298327834387618/

Wolfgang Tillmans (Fot. Karol Radziszewski)

comments powered by Disqus