Ukłonem w stronę bogatej historii miasta będą zaprojektowane przez Olkę Osadzińską zdobienia ścienne, które pokryją ściany całego parteru – przestrzeni restauracji oraz lobby hotelu.
Artystyczne kolaże wykonane w oparci uo archiwalne mapy Warszawy w połączeniuz botanicznymi elementami i utrzymane w delikatnych barwach na wiązujących do kolorów stolicy, sprawią, że w przestrzeniach PURO teraźniejszość spotka się z przeszłościąi przyszłością Warszawy. To jeden z pierwszych projektów – w historii hoteli PURO i w światowym hotelarstwie, w których tak ważna część wystroju, na tak wielkiej powierzchni, została w pełni oddana w ręce artysty i zaprojektowana od podstaw dla całego wnętrza.
Mapy stolicy i starodawne ryciny w interpretacji artystki są czymś więcej niż tylko gustowną dekoracją ścienną – to metafora podróży w czasie i w przestrzeni, hotel będzie początkiem tej inspirującej wyprawy. Projekt zdobień ściennych dla warszawskiego hotelu PURO był wspaniałym wyzwaniem i bardzo osobistym projektem – od lat oprowadzałam po Warszawie zagranicznych gości starając się pokazać im miasto, które znam, a które nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. Warszawa to historia, energia, kreatywność
i nieustanna transformacja – spojrzenie na stare mapy, na których jak na dłoni widać zm iany krajobrazu i historii – zachęca do tego by spojrzeć na Warszawę jak na żywy organizm i rozpocząć swoje własne poszukiwania tego, czym jest miasto. Proust mówił, że prawdziwa odkrywcza podróż, to nie poszukiwanie nowych lądów,a nowego spojrzenia i do tego chcemy zachęcić odwiedzających – mówi Olka Osadzińska.
Jak podkreślają odpowiedzialni za projekt wystroju hotelu architekci z londyńskiego studia DeSallesFlint, nadrzędnym celem w projektowaniu wnętrz było kreowanie doświadczeń i dostarczanie inspiracji
– PURO pomaga odkryć prawdziwą duszę miasta – jej fragmenty zamknięte są we wszystkich elementach projektu, od tkanini dywanów, przez łączenie roślin i surowych materiałów, hotel sam w sobie jest podróżą przez artystyczny proces jego twórców.
Źródłem inspiracji artystki była zatem historia Warszawy oraz jej związki z innymi europejskimi metropoliami, co znajduje swój wyrazw kolażach ściennych, w których przeplatają się trzy wiodące e lementy: klasyczna architektura starej Warszawy, nowoczesny krajobraz urbanistyczny oraz wyrastające z mapy motywy kwiatowe i roślinne.