JEMY, MÓWIMY, CAŁUJEMY
MIEJSCA, WYDARZENIA

Joga w plenerze

Poniedziałek i środa

 • Joga na Dachu, (Dach Towarzyski, Śródmieście), poniedziałki 18:00 i 19:30, a także środy 18:00 i 19:30

Link 

Jeśli macie ochotę skoczyć na jogę zaraz po pracy, w centrum, a jednocześnie blisko natury, spodobają wam się praktyki z Martą Barwicz z Santosa Joga prowadzone na Dachu Towarzyskim. Zajęcia odbywają się na dachu budynku przy ulicy Foksal wśród koron drzew i z widokiem na Pałac Kultury. Poniedziałkowe i środowe zajęcia to relaksacyjno-wzmacniający vinyasa flow. Zapach palo santo i olejków eterycznych na pewno umilą wam praktykę. Zajęcia są dla wszystkich, niezależnie od poziomu zaawansowania.

Wstęp: 40 zł

Mata: dostępna na miejscu

 

 

Wtorek

 

 • Joga na Łące Leśmiana (Polin, Muranów), wtorki 18:00

Link

Przy Muzeum Polin, od strony ul. Lewartowskiego, powstała plenerowa instalacja inspirowana wierszem „Łąka” Bolesława Leśmiana. Na tym zielonym skwerze do końca sierpnia, w każdy wtorek odbywają się zajęcia dla początkujących poprowadzone przez Elizę Wierkowską – pasjonatkę jogi w każdym wydaniu i holistycznej codzienności. Kilka lat temu wymyśliła swój własny kierunek nauczania – Rebel Yoga, gdzie skupia się na jedności jaką jest YOGA oraz na łączeniu wielu swoich doświadczeń zdobytych na macie, w podróżach oraz codzienności opartej na holistycznej drodze jogi. Na co dzień prowadzi zajęcia w YOGA House Warsaw oraz YOGA House Travel.

Wstęp: wolny

Mata: trzeba zabrać własną

 

 • Kundalini Joga w Parku Skaryszewskim (Praga Południe), wtorku 19:00

Link

W Parku Skaryszewskim możecie poznać Kundalini Jogi która łączy w sobie metody takie jak Raj Jogę Ashtanga Joga, Hatha Joga, czy Yantra Joga. Praktyka składa się z kryji czyli precyzyjnej sekwencji asan, pranayam, mantr, tzw. „bhands” czyli zamknięć ciała oraz mudr, mającej na celu wywołanie konkretnego efektu w ciele i umyśle oraz różnorodnych medytacji. Zajęcia prowadzi Avtar Kirtan Kaur – certyfikowana instruktorka Jogi Kundalini.

Wstęp: 40 zł

Mata: trzeba zabrać własną

Czwartek

 • Poranna joga na placu Konesera (Praga Północ), czwartki 8:00

Link

Macie ochotę na poranną praktykę przed pracą? Wpadajcie więc na poranne zajęcia na Pragę do Centrum Konesera prowadzone przez joginki ze studia Joga.ma. Trening jest dla każdego, bez względu na stopień zaawansowania.

Wstęp: wolny

Mata: dostępna na miejscu

 

 • Joga z muzyką w parku na Książęcej (Śródmieście) czwartki 17:15

Link

Kolejne zajęcia na trawie prowadzone są Basię Muzykę, w parku na Książęcem. Spotykacie się na trawie, w pobliżu ujęcia wody oligoceńskiej przy Centrum Giełdowym. Należy zabrać ze sobą matę, koc lub ręcznik, przyda się także nieelastyczny pasek oraz ze względu na sąsiedztwo owadów – środek zapobiegający ich inwazji. Instruktorka, Basia Muzyka ukończyła podyplomowe studia na AWF na Wydziale Rehabilitacji, dlatego zaprasza na zajęcia prozdrowotnej jogi akademickiej.

Wstęp: wolny

Mata: trzeba zabrać własną

 

 

 • Czwartkowa joga na DACHu z Agą Osińską (Dach Towarzyski, Śródmieście) czwartki 18:00 i 19:30

Link

Również w czwartki możecie praktykować na Dachu Towarzyskim na Śródmieściu, ale zajęcia prowadzone przez Agę Osińską (z Ćwicz Jogę) to power joga. Po wspólnej dynamicznej praktyce zrelaksujecie się wśród szumu drzew, by zakończyć zajęcia z uczuciem lekkości i rozluźnienia.

Wstęp: 40 zł

Mata: 10 sztuk dostępnych na miejscu

 

Sobota

 

 • Free joga na plaży Wilanów, (Wilanów), soboty 9:00

Link

Joga na plaży? Czemu nie! Nauczyciele z Samadhi Joga zapraszają na cykl bezpłatnych zajęć jogi przy plaży Wilanów. Jeśli to twój “pierwszy raz” – nie martw się. Praktyka jest skierowana jest również dla początkujących.

Wstęp: wolny

Mata: trzeba zabrać własną

 • Joga na Targu Śniadaniowym (Żoliborz), sobota 9:00

Link

Joga i śniadanie na świeżym powietrzu i pod chmurką – to idealny plan na sobotni poranek! Powitaj słońce, rozchmurz się po całym tygodniu pracy. A po jodze usiądź na kocu na trawie i zjedz mnóstwo śniadaniowych pyszności przygotowanych przez wystawców Targu Śniadaniowego! Zajęcia są dopasowane do poziomu grupy – jeśli jesteś początkujący na pewno sobie poradzisz! Jogę poprowadzą instruktorki i instruktorzy z żoliborskiej szkoły jogi Nieboskłon.

Wstęp: wolny

Mata: trzeba zabrać własną

 • Joga na placu – Lato w Nowym (Mokotów), soboty 10:00

Link

Po zeszłorocznym sukcesie Letnia bar przy Nowym Teatrze po raz drugi zaprasza na zajęcia na tarasie przy Świetlicy Nowego Teatru. Praktykę poprowadzą doświadczeni nauczyciele z YOGA House Warsaw, a o zdrowe menu dedykowane joginom zadba Letnia bar czyli wakacyjna odsłona Wars i Sawa.

Wstęp: wolny

Mata: trzeba zabrać własną

 • Joga z 6 stóp nad ziemią w Royal Wilanów (Wilanów), soboty 10:00

Link

Znów wracamy do Wilanowa, tym razem na trawę przed Royal Wilanów, na zajęcia są stworzone z myślą o osobach, które potrzebują głębokiego relaksu, rozciągnięcia, miewają bóle pleców i pragną odstresować się na łonie natury. Prowadzona tam joga to spokojna sekwencja krótkich, prostych i powtarzalnych wielokrotnie pozycji wykonywanych w rytmie długiego, głębokiego oddechu. Praktykę kończy relaks trwający od 5 do 10 minut. W razie niepogody organizatorzy zapraszają studio prowadzących – 6StopnadZiemią.

Wstęp: wolny

Mata: trzeba zabrać własną

 

 • Joga z Kirti | Łazienki Królewskie (Śródmieście), soboty 10:00

Link

W Łazienkach Królewskich odbywają się spotkania z tradycyjną indyjską jogą, które poprowadzi Kirti Gahlawat – wielokrotnie nagradzana miłośniczka i instruktorka jogi z 16-letnim doświadczeniem, nauczyciela kultury indyjskiej w India in Poland. W trakcie praktyki wspólnie z Kirti ćwiczyć może każdy kto chce poprawić sferę fizyczną i psychiczną, bez względu na wiek i stopień zaawansowania. 60-cio minutowe zajęcia stanowić będą autorską kombinację oparta na różnych metodach praktyki jogicznej.

Wstęp: wolny

Mata: trzeba zabrać własną

 • Joga w trawie – Joga w Parku Przy Bażantarni, Ursynów, soboty i niedziele 10:00

Link

Na Ursynowie możecie ćwiczyć jogę na trawie zarówno w soboty jak i w niedziele w parku przy Bażantarni. Zajęcia prowadzą nauczyciele związani ze szkołą Dobrostan i zawsze składa się na nie wspólna praktyka i krótki relaks na zakończenie. Są skierowane są do dorosłych i dzieci.

Wstęp: wolny

Mata: trzeba zabrać własną

 • Joga na Trawie | Pokój na Lato (Wola), wybrane soboty 10:30

Link

Jeśli mieszkacie na Woli sobotnie poranki też możecie zacząć od relaksującej i odprężającej jogi, na trawie w Pokoju na lato! Zajęcia dedykowane są różnym tematom. Była już joga dla biegaczy i rowerzystów, w najbliższą sobotę będziecie otwierać klatkę piersiową, w lipcu skręcać się i wyginać, a w sierpniu pracować nad bolącymi plecami. Warsztaty są bezpłatne ale obowiązuje rejestracja gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Zajęcia prowadzą instruktorzy z Jogarytm.

Wstęp: wolny

Mata: ograniczona liczba dostępna na miejscu

 

 • Joga i Mindfulness | Ogród Wola (Wola), soboty 11:00

Link

Ogród Wola powstał w 2018 roku w pobliżu Parku Ulricha. Wspólnie z mieszkańcami zaprojektowano i zagospodarowano nieużytek tworząc miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i wiedzy oraz odpoczynku od miejskiego zgiełku. W tym roku w ramach cyklu ROZWIJAMY SIEBIE prowadzone są tam zajęcia jogi i mindfulness przez trenerów ze stowarzyszenie MAYE. Na zajęcia obowiązują zapisy: ogrod@ogrodwola.pl.

Wstęp: wolny

Mata: trzeba zabrać własną

 

Niedziela

 

 • Medytacja i Hatha Joga na Bulwarach Wiślanych, (Śródmieście), niedziele 8:30

Link

Jeśli nie doświadczyliście gorączki sobotniej nocy, możecie rozpocząć niedzielny poranek jogą na bulwarach wiślanych z Mantra Studio Team. To wspaniała okazja by doświadczyć ich uroków zanim zaczną tętnić “życiem” (czyli imprezami, szumem samochodów i tłumami przechodniów). Praktykę rozpoczniecie od spokojnych ćwiczeń jogi, sesją medytacji z mantrami, połączoną z pranayamą (oddychaniem), a na koniec czeka was owocowe śniadanie na powietrzu. Można przynieść własny poczęstunek (ważne by był wegetariański).

Wstęp: wolny

Mata: ograniczona liczba dostępna na miejscu

 • Niedzielna Joga w parku | Pole Mokotowskie (Mokotów), niedziele 9:00 i 11:00

Link

Pół godziny później na Polach Mokotowskich możecie praktykować ashtanga jogę z Różą Adamcio a o 11:00 Hatha jogę z Justyną Banach. Zajęcia hatha joga poprowadzone są na poziomie ogólnym, odpowiednie również dla osób początkujących, które nie miały wcześniej styczności z jogą. Natomiast praktyka o 11:00 to wstęp do Astanga joga jest dynamiczniejsza, pokazuje jak oddychać „oddechem zwycięzcy”, aktywnie łącząca oddech z ruchem i pobudzająca do pracy. I tam początkujący się odnajdą bez problemu.

Wstęp: wolny

Mata: trzeba zabrać własną

 

 • Joga w Łazienkach Królewskich (Śródmieście), wybrane niedziele 10:00

Link

Dorota Kobos Yoga & Art zaprasza Was serdecznie na nowy cykl Jogi w Łazienkach Królewskich. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu, na trawniku blisko Pałacu na Wyspie, po drugiej stronie Stawu Łazienkowskiego. Sesje skierowane są do wszystkich (również osób angielsko-języcznych) bez względu na wiek i stopień zaawansowania. Mile widziane są rodziny z dziećmi. Każda sesja jogi zakończona jest relaksem. Częścią integralną sesji jest też pranajama – praca z oddechem oraz medytacja.

Wstęp: wolny

Mata: trzeba zabrać własną

 • Joga nad Wisłą (Grunt i woda, Śródmieście), niedziele 10:00

Link

Na poranną jogę nad Wisłę możecie też wpaść do Gruntu i wody, gdzie o godzinie 10:00 zajęcia relaksujące ciało i umysł poprowadzi Eliza Wierkowska – pasjonatka jogi w każdym wydaniu i holistycznej codzienności. Czerpie na co dzień wiedzę z medycyny chińskiej, ajurwedy, biologii germańskiej oraz ziołolecznictwa. Prowadzi zajęcia dla małych i dużych, dla początkujących, praktykujących, dla tych mniej i bardziej elastycznych życiowo.

Wstęp: wolny

Mata: trzeba zabrać własną

 • Joga na trawie X Prochownia (Żoliborz), niedziele 10:00

LINK

Znad Wisły przenosimy się na Żoliborz, gdzie możecie wziąć udział we wspólnej praktyce z Marceliną Sankowską ze szkoły Joga Żoliborz. Marcelina jogę praktykuje od ponad 8 lat, w 2012 roku ukończyła warsztaty jogi w Wiedniu, prowadzone przez Zhandera Remete, a 3 lata później dwukrotnie warsztaty Roberta Spicy. W 2014 ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Rehabilitacji, kierunek Relaksacja i Joga. Prowadzi również zajęcia dla dzieci oraz indywidualne sesje jogi kręgosłupa dla muzyków.

Wstęp: wolny

Mata: trzeba zabrać własną

 

 • Joga na Polu Mokotowskim, (Mokotów), niedziele 11:00

Link

Ostatnia szansa na niedzielną jogę w plenerze mija o 11:00 na Mokotowie. Instruktorzy z JogaRytm zapraszają każdego bez względu na wiek, płeć, pracę, stopień usportowienia oraz status ekonomiczny. Mile widziane całe rodziny, dzieci oraz psy. Przez godzinę praktykujecie wspólnie jogę na poziomie podstawowym. Potem przez dwie godziny możecie skorzystać z oferty lunchowej pubu Lolek, gdyż każdy uczestnik zajęć dostaje voucher na koktajle i sałatki serwowane w Lolku uprawniający do 50% rabatu.

Wstęp: wolny

Mata: trzeba zabrać własną

 

Tekst: Aleksandra Tatarczuk

Zobacz też podobne artykuły

Wszystkie wydania ust
 • nr 29

 • nr 28

 • nr 27

 • nr 26

 • nr 25

 • nr 24

 • nr 23

 • nr 22

 • nr 21

 • nr 20

 • nr 19

 • nr 18

 • nr 17

 • nr 16

 • nr 15

 • nr 14

 • nr 13

 • nr 12

 • nr 11

 • nr 10

 • nr 9

 • nr 8

 • nr 7

 • nr 6

 • nr 5

 • nr 4

 • nr 3

 • nr 2

 • nr 1

Nasze przewodniki po miastach
 • Kraków

 • Lizbona

 • Polskie góry

 • Bangkok

 • Lato

 • Kioto

 • Mediolan

 • Singapur

 • Warszawa

 • Warszawa

 • Berlin