Między szóstym a ósmym rokiem wzrostu rozpoczynają się zbiory. Farmerzy odcinają ostre liście, pozostawiając nagi owoc. Jedna osoba jest w stanie odciąć 70-80 piñas dziennie. Każdy z nich waży od 40 do 60 kg, z jednego powstanie około 8 litrów tequili. Już w destylarni, przy użyciu toporów, zostają rozdrobnione na mniejsze części i trafiają do zbiornika, gdzie przez 24 godziny są gotowane. Potem z agaw wyciska się sok i poddaje go fermentacji, a następnie dwukrotnej destylacji w miedzianych kolumnach.
Pochodzenie i produkcja tequili są ściśle kontrolowane przez specjalnie powołaną do tego celu instytucję. Producenci otrzymują indywidualne numery: Numero de Origen Mexicano oraz Denominación de Origen del Tequila. Te właśnie znaki autentyczności pochodzenia i jakości produktu znajdują się na każdej butelce Sierra Tequila.
Spróbujcie jej w tradycyjnej Margaricie albo w mniej klasycznej wariacji – Senior Hugo. Sprawdza się w wielu koktajlach, ponieważ Sierra Tequila Antiguo Plata jest jedwabiście delikatna. Zawdzięcza to najlepszym składnikom i tradycyjnym metodom ich przetwarzania oraz czasowi, w jakim tequila dojrzewa w zbiornikach ze stali szlachetnej.
Sierra Margarita
40 ml tequili Sierra Antiguo Plata
20 ml likieru Bols Triple Sec
20 ml soku z limonki
sól, cząstka i plasterek limonki
Aby schłodzić kieliszek, wrzucamy do niego kilka kostek lodu. Do shakera wrzucamy 5 kostek lodu, wlewamy wszystkie płynne składniki. Zamykamy i potrząsamy energicznie przez mniej więcej minutę. Rant zimnego kieliszka nacieramy cząstką limonki, zanurzamy go w soli, aby go oblepiła. Przelewamy koktajl z shakera do kieliszka. Ozdabiamy plasterkiem limonki.
Senior Hugo
25 ml tequili Sierra Antiguo Anejo
15 ml likieru Bols Elderflower
10 ml soku z limonki
Gancia Prosecco do uzupełnienia
listki mięty i plasterek limonki
Tequilę, likier i sok z limonki wlewamy do kieliszka wypełnionego lodem, lekko mieszamy i dodajemy prosecco. Wrzucamy miętę i limonkę.
Poleć ten artykuł na Facebooku lub skopiuj link