Bonbon istnieje od 2018 roku. Głównym cukiernikiem jest Kazimierz Targowski, a opiekunką i dobrą duszą całego przedsięwzięcia Katarzyna Bukowiec-Jędrzejów, która nie ustaje w dążeniach do ciągłego rozwoju opolskiego konceptu cukierniczego
W Bonbon znajdziecie złożone smakowo i pieczołowicie wykonane monoporcje. Taka na przykład Figa – składają się na nią smażone figi ze skórką cytrynową, crunch karmelowy, daquaoise kakaowo migdałowy, puszysty mus karmelowy albo Ruby: duszone maliny, chrupka czekoladowa z karmelem, ciasteczko migdałowe, mus na czekoladzie ruby. Są też przepyszne ptysie z ciasta parzonego nadziewane malinami i kremem pistacjowym, eklery nadziewane kremem z prosecco ze skórką cytrynową, kremem waniliowym i musem karmelowym, migdałowe ciasteczka czyli makaroniki, praliny – kruche czekoladki z obfitym nadzieniem, tabliczki czekolady oraz torty w wielu smakach.
Staramy się zaskakiwać naszych gości wciąż powiększającą się ofertą – opowiada Katarzyna Bukowiec-Jędrzejów– dlatego ostatnio stworzyliśmy słodkie kremy, które szczególnie polecamy do chrupiących croissantów i chałek na dobry początek dnia. Wciąż mamy wiele pomysłów, którymi stałe chcemy dzielić się z naszymi gośćmi. Pragniemy dołączyć do wciąż małej grupy perełek na cukierniczej mapie Polski – najlepszych cukierni butikowych. Zapraszamy do cukierni Bonbon i obiecujemy najpyszniejsze przeżycia!
Jeśli zaś chodzi o projekt wnętrza to wiodące są trzy elemeny: czeczotowy kredens, lada wykonana z różowego terrazzo oraz szklane panele oddzielające kawiarnianą część lokalu od pracowni cukierniczej. Kredens nawiązujące do mebli w stylu art deco wykonany z orzechowego czeczotu oddziela przestrzeń zaplecza technicznego od przestrzeni kawiarnianej. Przednią ścianę lady z różowego terrazzo pokrywają płyty kształtem przypominające teatralną kurtynę. Mosiężne wykończenia (pół łuki) sprawiają, że ten masywny mebel sprawia wrażenie lewitującego nad ziemią. Forma mosiężnych półłuków powtarza się także w innych zaprojektowanych dla wnętrza elementach m.in. w oświetleniu (lampa nad ladą oraz kinkiety) czy łączeniach szklanych paneli oddzielających pracownię od kawiarni. Różowe terrazzo z lady zastosowano także na posadzce – przez co przestrzeń kawiarniana – przez ten sam materiał płynnie łączy się z pracownią cukierniczą. Szklana ściana przez, którą goście mogą przyglądać się misternej pracy mistrzów cukiernictwa powstała z połączenia niewielkich paneli mlecznego szkła ornamentowego ( utes). By ocieplić wnętrze cukierni oraz by dać możliwość wytłumienia hałasów z pracowni cukierniczej dodano ciemno zieloną welurową zasłonę, która potęguje poczucie teatralnego przedstawienia.
Bonbon
OPOLE, Rynek 27
zdjęcia: Tomo Yarmush
Poleć ten artykuł na Facebooku lub skopiuj link