PURO od zawsze przełamuje utarte schematy i wkracza na nowe obszary, realizując swoje największe pasje – sztukę i design, a także wizję hotelarstwa, której bliska jest idea otwartego domu, gdzie mile są widziani nie tylko goście hotelowi, ale też mieszkańcy miast, w których znajdują się hotele. Tu skupia się bowiem kulturalne i towarzyskie życie miasta, a klimat miejsca tworzą prace lokalnych artystów jak również ikony europejskiego designu.
Pomysł połączenia polskiego wzornictwa z norweskim hygge zrodził się już jakiś czas temu w głowie Rune Askevolda – dyrektora zarządzającego PURO Hotels, odpowiedzialnego jednocześnie za kreatywną linę marki PURO. Sentyment Rune do produktów Røros, które zajmują szczególne miejsce w norweskich domach, dał początek kreatywnej współpracy z Marią Jeglińską-Adamczewską oraz nowemu rozdziałowi w historii PURO.
Wszystkie produkty Røros powstają w Norwegii z ekologicznej, czystej wełny, a źródłem inspiracji są otaczające góry oraz zalesione doliny. Koce produkowane w mieście Røros cieszą się uznaniem na całym świecie, są cenione za swoją estetykę oraz doznania haptyczne. O ich jakości mogli się już przekonać goście warszawskiego oraz łódzkiego PURO, a od niedawna także odwiedzający zaprojektowany na nowo przez Studio Paradowski krakowski hotel PURO przy Starym Mieście w Krakowie.
Dla tego ostatniego Maria Jeglińska-Adamczewska zaprojektowała specjalną edycję koców, którym nadano nazwy nawiązujące do skandynawskich imion żeńskich – KARI, ODA oraz LOTTA. Narzuty są dostępne na purogiftshop.pl, w internetowym sklepie z pamiątkami sygnowanym marką PURO Hotels, w którym goście znajdą selekcję limitowanych przedmiotów, wykonanych przez lokalne studia projektowe i cenionych rzemieślników.
Maria Jeglińska-Adamczewska uchodzi za jedną z najbardziej znaczących polskich projektantek młodego pokolenia, brała udział w licznych wystawach w Polsce i zagranicą, m.in. w Centre Pompidou Metz, Villa Noailles, The Aram gallery, Barbican Art Gallery i Triennale di Milano. W 2010 roku w Londynie założyła własne studio Office for Design & Research. Jego działalność obejmuje wzornictwo przemysłowe, projekty badawcze i wystawiennicze.
Z PURO łączy ją już wieloletnia współpraca, a projekt koców Røros jest kolejnym, ważnym etapem tej kooperacji, który rozpoczął się dokładnie rok temu, kiedy Maria wraz z Rune odwiedziła siedzibę Røros i miała okazję poznać od podstaw cały proces produkcji.W efekcie powstały niezwykłe produkty, które mogą pełnić zarówno funkcję pięknego dodatku do wnętrz jak również stylowej narzuty, idealnej na zimowe wieczory przy kominku. Dopełnieniem projektu jest sesja zdjęciowa, zrealizowana przez fotografa Roberta Świerczyńskiego. Tłem i inspiracją do jej powstania stał się wulkaniczny krajobraz Wysp Kanaryjskich.
Poleć ten artykuł na Facebooku lub skopiuj link