Redakcja

Kobiety Chanel

Pracują razem od kilku lat. Mają słabość do fotografowania kobiet. Robiaą to inteligentnie, w ujmujący sposób. Ich portrety mają w sobie zarówno coś eleganckiego, jak i czułego. – Zawsze szukamy wyższego poziomu intymności w naszych obrazach – opowiadają USTOM Peter Farago i Ingela Klemetz Farago.

– 5/05/2016 –

Od wczesnej młodości Peter Farago (urodzony w Szekszárdzie na Węgrzech) i Ingela Klemetz Farago (pochodząca z Hallstahammar w Szwecji) podróżowali, obserwujaąc świat przez soczewki swoich aparatów, zafascynowani światłem, kolorem i formą. Pewnie dla- tego dom mody Chanel przystał na ich propozycję sportretowania najbardziej zjawiskowych modelek – najpierw z Europy Północnej, skąd pochodzi Ingela, a teraz z Europy Środkowej, skąd wywodzi się Peter. Albumowi „Women in Chanel” towarzyszy wystawa, którą w kwietniu będzie można obejrzeć w warszawskiej Królikarni. Zobaczymy piękne wielkoformatowe zdjęcia topmodelek z Czech, Węgier, Polski i Rumunii. Przed obiektywami małżeństwa Farago stanęło aż dziesięć kobiet, m.in. Anja Rubik, Anna Jagodzińska, Karolina Kurkova, Kasia Struss, Magdalena Frąckowiak, Małgosia Bela i Vanessa Axente. Zostały wybrane ze względu na wyjątkową urodę oraz kobiecość i elegancję, którą prezentują. – Uchwycenie
fot. Peter Farago & Ingela Klemetz Farago
intensywności urody tych kobiet, które wyrzeźbił wiatr wiejący ze szczytu Karpat poprzez wielkie węgierskie równiny, było prawdzi- wie inspirującą podróżą – twierdzą Peter i Ingela.
„Women in Chanel” jest przedstawieniem niezwykle poetyckiego tematu. Fotografie są delikatne, a zarazem zniewalające i spektakularne. Celebrują kolekcje haute couture i prêt-à-porter zaprojekto- wane przez Karla Lagerfelda dla Chanel. W Warszawie zobaczymy 30 dużych zdjęć wyselekcjonowanych spośród prawie 200 obecnych w albumie. Jakich? Chętnie sprawdzimy, udając się na wiosenny spacer do Królikarni.

Wystawa „Women in Chanel”
1–20 kwietnia | Muzeum Rzeźby w Królikarni ul. Puławska 113a, Warszawa

comments powered by Disqus