Monika Brzywczy

Z ringu na targ

Po 125 latach od momentu pierwszego otwarcia obiektu warszawska Hala Gwardia wraca w nowym wydaniu. Dawniej miejsce zakupowe, potem miejsce bokserskich walk, od dziś będzie równocześnie targiem z dobrej jakości żywnością i produktami regionalnymi oraz stoiskami barowo-restauracyjnymi, które będą serwować dania z rożnych kuchni, wino i kawę. Dziś otwarcie!

– 22/09/2017 –

 

Koncepcja Hali oddaje klimat kultowych obiektów na świecie, które łączą ze sobą rolę targu i miejsca kulturalno-integracyjnego. Są to m.in. lizbońskie Mercado da Ribeira czy Mercado Boqueria w Barcelonie. Projekt architektoniczny nowej hali przygotowała znana i ceniona warszawska pracownia architektoniczna „Bulanda, Mucha – Architekci”.

 

Hala Gwardii łączy przestrzeń dla pasjonatów dobrego jedzenia i działalności kulturalnej w jednym obiekcie. W nowej Hali Gwardii nie zabraknie przestrzeni targowej z wysokiej jakości żywnością. Szczególną uwagę warszawiaków zdobędzie strefa gastronomiczna, w której na oczach gości gotować będą doświadczeni szefowie kuchni. W menu znajdą się różnorodne, zdrowe i dostosowane do każdej kieszeni potrawy. Hala Gwardii to także oferta kulturalna, która ma stanowić mocny filar działalności obiektu oraz miejsce, które będzie odwoływać się do historii i chwil triumfu polskich bokserów, którzy właśnie w Hali Gwardii pod okiem trenera Feliksa „Papy” Stamma zwyciężali z najlepszymi.  – mówi  Robert Baj, założyciel CBR Events, nowy gospodarz obiektu.

 

Weekend otwarcia

W weekend otwarcia Hala Gwardii powita warszawiaków licznymi atrakcjami kulinarnymi
i kulturalnymi. Hala Gwardii otworzy się o godz. 8.00, wtedy po raz pierwszy mieszkańcy Warszawy i  bywalcy okolic Hali Mirowskiej będą mogli zrobić zakupy na targu. O godz. 12.00 odbędzie się oficjalne otwarcie Hali z udziałem przedstawicieli m.st. Warszawy. Podczas inauguracji zostaną otwarte 2 wystawy fotograficzne – „Historia Polskiego Boksu”, której organizatorem jest fundacja im. Feliksa Stamma oraz wystawa „Hala Gwardii w weekend otwarcia (29 września – 1 października) powita Cię nie tylko wieloma atrakcjami kulinarnymi, ale także kulturalnymi. O szczegółach napiszemy już niebawem.Martwa natura. Moment”, prezentująca prace studentów wydziału fotografii Warszawskiej Szkoły Filmowej (WSF). Studenci Szkoły od 13 lat mierzą się z różnymi nurtami w tej dziedzinie kreacji obrazów. Tworząc zdjęcia reportażowe, reklamowe, portrety, krajobrazy
i o wielu innych tematach, poszukują swojego najlepszego środka wyrazu. Prezentowane fotografie, to wynik poszukiwań i kontestacja współczesnej komunikacji wizualnej, jak również refleksja nad przemijaniem – mówi Lidia Popiel, fotograf i wykładowca WSF.
Sobota w Hali Gwardii będzie pod znakiem gotowania z wykorzystaniem produktów dostępnych w Hali. Spotkamy tam kucharzy i blogerów, którzy prowadzić będą pojedynki kulinarne.
W sobotę i niedzielę nie zabraknie również aktywności przygotowanych przez Fundację im. Feliksa Stamma, które będą promowały tradycję polskiego boksu i pamięć trenera Feliksa „Papy” Stamma. W programie zaplanowano zabawy na ringu i konkurs plastyczny dla dzieci na pomnik legendarnego trenera.

W poniedziałek, 2 października o godz. 19.30 odbędzie się specjalne show „Duszpasterz hipsterów i Czarnoksiężnik z Ugandy ” z okazji 5-lecia spektaklu „Pożar w burdelu” i inauguracji Hali Gwardii.

 

GODZINY OTWARCIA HALI GWARDII:
Piątek i sobota

  • Targ – 8.00-17.00
  • Strefa śniadań – od 8.00
  • Sklepy i strefa gastronomiczna – 11.00-1.00
  • Smak Brasserie – 8.00-1.00

 

Niedziela

  • Targ – 9.00-17.00
  • Strefa śniadań – od 9.00
  • Sklepy i strefa gastronomiczna – 11.00-23.00
  • Smak Brasserie – 9.00-23.00

 

 

comments powered by Disqus