Redakcja

USTA na Targach Książki Kulinarnej

W weekend 7-8 października odbędzie się 5 edycja Targów Książki Kulinarnej. USTA patronują i zapraszają na swoje stoisko.

– 1/10/2017 –

W popupie USTA+UASHMAHA+KWIATY&MIUT podczas Targów Książki Kulinarnej  znalecie piękne rośliny donniczkowe oraz wyjątkowe torby, ktore mogą służyć jako osłonki do kwiatów. Uashmama to wyjątkowa technologia, która papierowi nadaje trwałość i wygląd skóry. Wegańskie torby są świetną alternatywą dla tradyjnych materiałów. Na stoisku będzie też można kupić najnowszy jesienny numer magazynu USTA oraz książki wydawnictwa Full Meal „O kwiatach” i „Wzór na smak”.

 

Targi Książki Kulinarnej to wydarzenie, które jest organizowane przez Martę Gessler, znaną i cenioną polską restauratorkę, autorkę felietonów, książek, projektantkę ogrodów, właścicielkę restauracji Qchnia artystyczna w warszawskim Zamku Ujazdowskim i kwiaciarni Warsztat Woni.

 

Na pomysł Targów Książki Kulinarnej Marta wpadła w 2013 roku i z powodzeniem rozwija ten projekt z roku na rok. To wydarzenie, łączące książki i gotowanie, miłośników dobrego jedzenia i amatorów gotowania oraz osób ciekawych kulinarnego świata, wpisało się w kalendarz warszawskich wydarzeń o tematyce kulinarnej.

 

Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: 5 × 5 FETU-JEMY

 

Program tegorocznych Targów Książki Kulinarnej dotyczy prostego rachunku 5 x 5 = 25.

5 Targi, 25 urodziny Qchni artystycznej, 5 kwiaciarni, 5 kucharzy, 5 blogerek kulinarnych, 5 laureatów nagród Qa i ponad 25 wystawców książek kulinarnych.

 

Nagrody Qa, dla wybitnych osobowości postmodernistycznych, zostały zainicjowane przez Martę Gessler w 1994 roku. Laureatami, byli między innymi Jeremi Przybora, Janusz Weiss, Grzegorz Jarzyna, Adam Hanuszkiewicz, Kora i Kamil Sipowicz, Piotr Bikont oraz Viola Śpiechowicz i Marzena Ratowska. Nagród nie przyjęły Violetta Villas, która uznała ją za “nie wystarczająco poważną” oraz Manuela Gretkowska, z uwagi na to, iż “od dawna musi walczyć  z postmodernizmem i feminizmem, aby być tylko sobą”.

 

W 2017 roku nagrody Qa zostaną przyznane w 5 kategoriach. “Ludzie postmodernizmu idą pod prąd, nie lubią trzymać się ram i ściśle wyznaczonych granic”. – tak Marta Gessler komentuje swój wybór, który poznamy 8 października. I dodaje – “Po raz pierwszy zostanie publicznie odczytany list Jeremiego Przybory, napisany do Szanownej Qchni w 1996 roku. Aktualny, zabawny, postmodernistyczny pomnik zapisany na kartce papieru”.

 

 

https://www.facebook.com/events/427950560940006/

comments powered by Disqus