Redakcja

Ul na nowo

Dawny UL przy Poznańskiej przeszedł metamorfozę i stał się ULem Yafo. Z tej okazji, polska artystka Laura Pawela przygotowała serię kolaży będących połączeniem starych fotografii z Jaffy i Tel Avivu oraz współczesnej estetyki błędu komputerowego.

– 24/01/2019 –

Pomysł na kolaże miał połączyć instagramowy  wizerunek ULa z bliskowschodnią kuchnią serwowaną teraz w restauracji. Prace pojawiają się na ścianach w postaci podświetlanych kasetonów, ale też w mniej oczywistych miejscach, jako drobne graficzne elementy ukryte w menu. Pawela przygotowała te prace dla swojego przyjaciela Karola Machnikowskiego – nowego szefa kuchni ULa.

Do UL Yafo warto wpaść nie tylko z powodów artystycznych. Pity z długo pieczonym żebrem z daktylowym BBQ, grillowany bakłażan z sosem tahini i płatkami róży, własnego wyrobu merguezy i pikle, to tylko niektóre pozycje z ich  nowego menu. Znajdzie się tam coś zarówno dla dla wegan jak i dla mięsożernych. Zgodnie z ideą przyświecająca  twórcom „Nic tak nie zbliża ludzi jak wspólny posiłek” w menu znalazły się małe mezze, które można dowolnie łączyć i dzielić się nimi.
UL Yafo
Poznańska 16, Warszawa 
comments powered by Disqus