Redakcja

Kumple z korka i dobry śledź

Pijesz sporo wina? Jeśli tak, to na pewno masz sporo niepotrzebnych korków. Jak je wykorzystać?  Grupa projektowa UAU śpieszy z pomocą.

– 16/05/2015 –

 

UAU to młoda grupa projektowa. Justyna i Miłosz mieszkają i pracują w Warszawie. O sobie mówią, że do projektowania mają proekologiczne podejście i lubią używać naturalnych materiałów. Potwierdza to ich ostatni projekt „Kumple z korka” – zabawki stworzone z korków od wina i dwuczęściowego zestawu wyprodukowanego na drukarce 3D. Materiał PLA, z którego są wykonane, to w 100 proc. biodegradowalny bioplastik. Uwaga, na stronie UAU można pobrać dwa z tych projektów za darmo i wydrukować je samemu. Oczywiście pod warunkiem, że posiada się drukarkę 3D. Jeśli nie, odezwijcie się do UAU. U nich zestaw wydrukowanych zwierzaków kosztuje 80 złotych, i to w komplecie z korkami.

 

 

2015-05-15 11.37.27 am

Inny ich projekt to Good Herring. – Ten projekt to miał być taki żart, półmisek w kształcie śledzia na śledzie, oczywiście można jeść z niego cokolwiek się chce – opowiadają projektanci.  – Ale w Polsce śledź ma szczególne znaczenie, dlatego postanowiliśmy zrobić naczynie specjalnie dla niego. Półmisek ma wymiary jest to ceramika szkliwiona, kosztuje 100 zł. Ma 26cm długości i 7 szerokości. Powstał w 70 egzemplarzach. Następne wersje śledzia będą inaczej zdobione.

www.uauproject.com

comments powered by Disqus