Monika Brzywczy

Skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy?

Na te kluczowe pytania będzie starała się odpowiedzieć Beata Konarska, malarka, która lubi umieszczać swoje prace w przestrzeni miejskiej, na ulicy, na ścianach domów, skrzynkach sterowniczych infrastruktury miejskiej, filarach mostów, w przejściach podziemnych, na parkomatach, a czasami też na środku pola. Prezentowane w ten sposób malarstwo i grafika mają szansę, by mówić do nas inaczej, bardziej bezpośrednio.

– 12/11/2015 –

Swoje prace oraz dokumentacje z ich obecności w przestrzeni publicznej w Warszawie, Wenecji, Barcelonie, Nicei, Palermo, Londynie, Los Angeles, Windmill Hills, Joshua Tree National Park, Tokio, Lizbonie i Vancouver artystka pokaże podczas indywidualnej wystawy w galerii Pies czy Suka.

 

‘WYSTAWA MALARSTWA’ jest nieograniczoną przestrzennie-czasowo-formalnie ingerencją w przestrzeń miejską. Artysta pełni tu jednocześnie rolę malarza, kuratora, galerzysty operującego nieograniczonymi możliwościami wystawienniczymi. „Uciekając od sterylnej i zamkniętej struktury instytucji artystycznych, szukając własnej przestrzeni dialogu, wystawiamy obraz na próbę miejsca i czasu. W dobie coraz szybciej zmieniającej się i coraz bardziej przeładowanej ikonosfery miejskiej, wchodzimy w nią, znajdujemy fragment jeszcze wolnej przestrzeni i wystawiamy tam obraz. Rytm kolejnych ekspozycji wyznacza czas powstawania kolejnych obrazów. Skala ingerencji zależy od konkretnego miejsca. Wybór miejsca wynika z impulsu, chęci wpisania w konkretną przestrzeń konkretnego obrazu. Jak długo pojedyncza ekspozycja przetrwa zależy tylko od tego, kiedy zostanie połknięta przez miasto”.

 

Wernisaż: 26 listopada, godz. 19.00
Wystawa czynna: 27.11.15 – 17.01.16
Pies Czy Suka, Szpitalna 8a, Warszawa

malarstwo: Beata Konarska
projekt miejski: Beata Konarska, Paweł Konarski

comments powered by Disqus