Monika Brzywczy

Oczko nicielnicy

Cottongrass to pracownia tkacka z siedzibą w centrum Poznania, której specjalnością są ręcznie wykonywane na krośnie tkaniny. U Alicji Tyburskiej, założycielki marki, można zamówić niepowtarzalne wzory z naturalnych surowców – między innymi wełny, jedwabiu, alpaki.

– 2/06/2018 –

 

Prowadzone przez Alicję Tyburską studio łączy klasyczne tkackie rzemiosło z nowoczesnym spojrzeniem na potrzeby klientów. Alicja zajmuje się tkactwem od 2011 roku, obecnie kończy dwuletnie studia na kierunku contemporary textiles na University of Highlands and Islands.

 

Jak przyznaje, krosno to doskonałe narzędzie do realizowania indywidualnych projektów, takich jak modowe dodatki (szale, torebki) czy tkaniny dla domu (koce, poduszki). W swoich pracach używa wyłącznie naturalnych surowców – między innymi wełny, jedwabiu, alpaki, bawełny oraz lnu, łącząc je w harmonijne kompozycje.

 

 

Założycielka pracowni kieruje się zasadą, że ręcznie wykonywane tkaniny poprzez  swoje sploty, kolory i faktury mają dawać przyjemność z użytkowania każdego dnia. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z klientem i uważnemu procesowi twórczemu powstają na krośnie unikatowe egzemplarze, które są odpowiedzią na estetyczne potrzeby tkwiące w każdym z nas.

 

 

 

Studio, działające pod adresem Fredry 7 jest otwarte dla gości, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat powstawania tkanin i spojrzą z ciekawością w oczko nicielnicy.

 

 

http://cottongrass.co

https://www.instagram.com/cottongrass.textiles/

https://www.facebook.com/cottongrass.textiles/

 

comments powered by Disqus