Redakcja

Kawa alternatywnie

Kto ma najlepsze espresso, kto dripa a kto flat whita? Szukajcie, pijcie, a będziecie wiedzieć. Pod hasłem „Kawa alternatywnie” 18-24 kwietnia w Warszawie odbędzie się drugi KAWA Festival. Z mapką w ręku będzie można zwiedzać wyselekcjonowane warszawskie kawiarnie, w których kawa festiwalowa będzie dostępna w cenie 6 złotych. Specjalnie na czas festiwalu kawiarnie przygotują także dedykowany kawie deser. Ruszmy w miasto!

– 19/04/2016 –

Temat główny brzmi „Alternatywnie”, czyli jak? W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się alternatywne metody parzenia kawy, m.in. aeropress, chemex, dripper czy cold brew, na dobre zagościły w polskich kawiarniach. Nie oznacza to wcale, że kawiarnie muszą się skupić wyłącznie na takim rozumieniu hasła przewodniego. Temat zakłada również możliwość subiektywnej interpretacji, która może zaowocować nowymi, niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Temat główny to inspiracja do opracowania indywidualnych propozycji kawiarni festiwalowych. Z pewnością będzie „Alternatywnie”!

 

 

Alternatywnie2

Kawiarnie festiwalowe:
Cafe Me+Me, Cafe Plakatówka, Cophi, Czytelnia, Dwóch Takich, Frykasy Rarytasy, Jaskółka, Kawiarnia Krucza 23, Kubek I Ołówek, Labour Cafe Deli & Co-working, Latawiec, Miłość Kredytowa 9, Nancy Lee, Relax Cafe Bar, sztuka umiaru, WarsandSawa, Wrzenie świata.

Festiwalowa kawa podlega ocenom uczestników KFW. Uczestnicy festiwalu oddają swoje głosy za pośrednictwem specjalnej ankiety. Po zsumowaniu głosów zostanie przyznana Nagroda Publiczności.

 

02
Menu obowiązuje w dniach 18-24 kwietnia 2016 r. w lokalach zgłoszonych do KAWA Festival Warszawa i posiada ujednolicony cennik. Weź udział w degustacji i wybierz najlepsze menu! Ankiety do głosowania na najlepsze menu festiwalowe dostępne będą od pierwszego dnia wydarzenia.

Pierwsza edycja KFW miała odbyła się w listopadzie minionego roku, skupiając się na temacie “Espresso”. Wysoka frekwencja gości odwiedzających w tym czasie warszawskie kawiarnie dowiodła, że spontaniczna formuła festiwalu przypadła im do gustu. W wyniku ich ocen Nagroda Publiczności powędrowała do kawiarni Sztuka Umiaru, która zachwyciła puszystym espresso z nutą kokosową w towarzystwie torcika czekoladowego z czarną porzeczką.

Śledź nas na Instagramie! instagram.com/kawafestival

kawafestival.pl/warszawa

Patroni medialni: Radio Zet Chilli, Magazyn Usta, Zwykłe Życie, SlowLife food&garden

Kawa festiwalowa – 6 PLN
Deser festiwalowy – 7 PLN
W zestawie – 10 PLN

comments powered by Disqus