Redakcja

Matcha z prefektury Fukuoka

Poza prowadzeniem awangardowego magazynu, manufakturą toreb i plecaków parzą także japońską herbatę, robią praliny i koktajle z jej dodatkiem.  Wszystko to w  autorskiej przestrzeni przy Odolańskiej w Warszawie. Usta odwiedziły Sashę i Zuzę w Thisispaper Shop & Tea Room.

– 2/07/2016 –

_MG_2406 _MG_2111

Czym jest Thisispaper Shop & Tea Room?

 

To nasz sklep, który jest częścią naszej pracowni i studia projektowego. Bardzo nam zależało aby całą naszą działalność skupić w jednym miejscu. Za ścianą odbywa się praca projektowa oraz powstają torby i plecaki, a w sklepie gościmy naszych klientów i przyjaciół. Można tutaj przymierzyć nasze torby, napić się japońskiej herbaty, posmakować naszych ‚smakołyków’ oraz obkupić się w domowe rośliny i polskie książki. Każdy powinien tutaj znaleźć coś dla siebie.

 

 

_MG_2236

 

Skąd pomysł?

 

Pomysł, a raczej pomysły dojrzewały dość długo. W obecnej przestrzeni jesteśmy już rok, a sklep oficjalnie otworzyliśmy dopiero miesiąc temu. Trochę czasu zabrał nam remont oraz projekt. Od samego początku chcieliśmy aby sklep miał jeszcze dodatkową funkcję. W między czasie odbyliśmy podróż do Japonii która estetycznie była zawsze nam bliska, ale będąc dopiero tam na miejscu udało nam się stworzyć wizję czym dokładnie ma być nasz sklep. I teraz jest to miejsce gdzie my też możemy dać coś od siebie.

 

_MG_2604 _MG_2287

 

Dlaczego herbaty?

Herbaty piliśmy od zawsze, ale prawdziwie dobrej herbaty zasmakowaliśmy dopiero w Japonii. Tam też złapaliśmy bakcyla na japońskie słodycze i desery z herbatą matcha. Szczególnie zasmakowała nam herbata z terenów prefektury Fukuoka, która jest uprawiana w tradycyjny sposób na górzystych terenach na wyspie Kyushu przez małą rodzinną firmę (ojciec i syn). Jest to organiczna uprawa, gdzie nie stosuje się chemii, dba się o glebę, a liście są zbierane wyłącznie ręcznie. Dzięki doświadczeniu, należytej wrażliwości i dbałości właścicieli o każdy proces można później z łatwością odnaleźć pożądany smak umami. I obecnie wszystkie produkowane przez nich herbaty mamy w swojej ofercie. Można ich posmakować lub zakupić wraz z ręcznie robionymi przez nas zielonymi pralinami oraz matcha tiramisu.

 

_MG_2471 _MG_2715

 

Zdjęcia: Michał Matejko

comments powered by Disqus