Redakcja

USTA ZIMA

Mamy dla was świeżutkie USTA zimowe. Tematem numeru jest punkt zwrotny. Przyglądamy się w nim przełomowym momentom w historii gastronomii. Pokazujemy kucharzy wizjonerów, których myślenie rewolucjonizuje całą dziedzinę. Wybraliśmy też 6 wyjątkowych dań XX wieku – dań milowych, stworzonych przez wyjątkowych szefów, które były opisywane, omawiane i odtwarzane przez lata.

– 16/01/2017 –

Wybraliśmy ten temat, bo koniec roku to czas podsumowań, refleksji.  Żyjemy w czasach, w których ciężko zachować optymistyczną perspektywę. Polityka, gospodarka, ekologia – ze wszystkich tych dziedzin płyną niepokojące sygnały. Świat jest w czasie istotnych zmian, potrzebuje przewartościowania, nowych perspektyw, nowych idei. My wietrzymy nasze głowy z Andrzejem
Bargielem, mistrzem Polski w skialpinizmie, zdobywcą Śnieżnej Pantery, który ma taką energię, jakiej życzylibyśmy sobie i światu. Przejść się z nim po ośnieżonych Tatrach, o których pięknie i mądrze opowiada – to jest przygoda! W Zakopanem rozmawialiśmy też z Zofią Rayską, jedną z pierwszych w Polsce kobiet narciarek.
Na osłodę mamy coś, co zawsze potrafi podnieść na duchu – spotkanie z przyjaciółmi, w kameralnym gronie, w świątecznym klimacie, w pięknym poznańskim Casa MIUT, gdzie kolację serwuje super zdolny i bardzo ambitny młody kucharz, szefujący Oślej Ławce, Krzysztof Łapawa. Jeszcze o nim usłyszycie nie raz, a korzystając z UST możecie wypróbować jego przepisy na waszych świątecznych stołach. Odpoczywamy też w pracowni malarskiej u Anny Królikiewicz, gdzie jedzenie pięknie miesza się  z farbami i kobiecą energią. I odwiedzając Beatę Bochińską, w jej podwarszawskim domu, w którym oprowadza nas po swojej unikatowej kolekcji designu polskiego z lat 50 i 60. Jeśli tak jak my polujecie na projekty Tomaszewskiego, Drozdów – ten wywiad przeczytajcie koniecznie! I na koniec zabieramy was do Budapesztu, by wymoczyć stres i zimowe smutki w łaźniach, zjeść, wypić i zatańczyć – to przecież zawsze działa! Z pomocą niezastąpionej divy węgierskiej gastronomii, Zsofie Mautner przygotowaliśmy selekcję kilkunastu najlepszych miejsc w stolicy Węgier.
Magazyn można kupić online, a także w Empikach, salonach InMedio, Realy, wybranych punktach sprzedaży – ich lista znajduje się tutaj
comments powered by Disqus