Redakcja

Obieranie, siekanie, gotowanie, jedzenie

Te fotografie na pewno znacie. Anna Królikiewicz, artystka, wykładowczyni Gdanskiego ASP oraz felietonistka UST prezentuje je na swoim instagramie i facebooku. Zmysłowe, malarskie, niesamowite. Choć to tylko rabarbar, puste talerze po zjedzonym posiłku czy włoszczyzna niedbale rzucona na kuchenny stół – kadry otrzymują wiele pochwał i polubień. Teraz zostały wyróżnione zaproszeniem dna wystawę w Galerii Bielskiej BWA!

– 14/03/2018 –

Wystawa „Powietrze i inne rzeczy potrzebne nam do życia” jest nie tylko pretekstem do ukazania ewolucji martwej natury jako gatunku – począwszy od momentu malowania w akademii, poprzez charakterystykę warsztatu pracy malarza, jego codziennego otoczenia, stylu życia, aż do powstania obrazu kontemplatywnego – lecz także skonfrontowanie świata rzeczy z biologiczną wartością życia, z indywidualnym światem wartości, nie tylko tych materialnych.

 

 

 

 

 

Kuratorką jest Jolanta Ciesielska, a w wystawie biorą udział m.in : Bettina Bereś, Aleksandra Gieraga, Jarosław Modzelewski, Bartosz Kokosiński i nasza współpracowniczka i felietonistka Anna Królikiewicz, która pokazuje na wystawie fotografie z serii „Trivia”. Wykonywane starym aparatem Nikon coolpix w latach 2012- 2018 są zapisem codzienności obierania, siekania, gotowania, karmienia, jedzenia. Publikowane w mediach społecznościowych i na naszej stronie także w cyklu „Artist Kitchen”, jako notatki z dni, ćwiczenia z dyscypliny, i co ciekawe – sama artystka nigdy nie planowała ich wystawiać, jako dzieł. Jest też zdjęcie kuchni Ani w wymiarach rzeczywistych autorstwa Rafała Placka. Zachęcamy do odwiedzenia ekspozycji w Bielsku Białej czynnej do 2 kwietnia.

 

 

 

 

Galeria BWA

3 Maja 11, Bielsko-Biała

http://www.galeriabielska.pl/

comments powered by Disqus