Redakcja

Moda rzemieślnicza

Rekh&Datta urodziła się ze współpracy artystki, projektantki tkanin Rebeki Layton oraz projektantki ubrań Moniki Jakubiak, które spotkały się na gorącej pustyni w Rajastanie w Indiach.

– 25/01/2016 –

Rebecca Layton uczyła się tradycyjnego stemplowania tkanin w Indiach, w ramach stypendium Fullbrighta. I tak powstała pierwsza kolekcja tkanin, z której Monika Jakubiak zaprojektowała ubrania.

 

2016-01-25 06.41.22 pm

 

Monika Jakubiak ma za sobą międzynarodowe doświadczenie jako projektantka i konstruktorka ubrań. Szlifowała swoje umiejętności w Londynie współpracując z wieloma projektantami i firmami modowymi min z Hussein Chalayan , Markus Lupfer czy Daks. Monika projektuje kolekcje Rekh&Datta, nadzoruje produkcję, która jest szyta przez wysokowykwalifikowane szwaczki w małych rzemieślniczych warsztatach w Polsce..

Rekh w języku Hindi oznacza linię, datta kształt. Linia i kształt to fundament projektowania. Nowoczesny design to trampolina dla naszej misji: produkować ręcznie szyte ubrania, które są przemyślane w formie, konstrukcji i sposobie produkcji. W ubraniach Rekh&Datta sztuka łączy się z rzemiosłem, funkcjonalność z luksusem.

 

 

 

 

2016-01-25 06.43.05 pm

Kolekcja 2016 to jest trzecią w historii Rekh&Datta. Do kupienia na www.rekhdatta.pl od kwietnia.

comments powered by Disqus